Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

EJF pořádá zajímavý seminář k financování novinařiny v době digitalizace

Úterý, 29. srpen 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Nadace Friedricha Neumanna a Evropská novinářská federace (EJF) zvou všechny novináře na zajímavý seminář, který se týká tématu financování žurnalistiky. Akce se uskuteční 7. září v Bruselu od 12. do 14. hodiny. Více informací naleznete v následujícím článku.   

Prostředí sdělovacích prostředků se do značné míry digitalizuje. Lidé stále více konzumují mediální obsah prostřednictvím chytrých telefonů a dalších přenosných zařízení. Zvýšil se významnou měrou potenciál dosahu mediálních textů, zároveň je ale třeba více finančně podporovat kvalitní a investigativní novinařinu.

Senzacechtivost, která se nezřídka projevuje vyfabulovanými nebo dokonce lživými informacemi, zvedá nárůst čtenosti a sdílení textů. Zároveň klesá vůle mediálních domů podporovat komplexní a fakticky podložené články. Dalším problémem je, že majitelé mediálních korporací ještě dostatečně neadaptovali starší obchodní modely na novou digitální éru.

Právě o těchto tématech se bude diskutovat na semináři konaném v Bruselu dne 7. září. Řečníci Morten Løkkegaard (poslanec Evropského parlamentu), Anna-Maria Wagnerová (zástupkyně Německé novinářské asociace), Juliane Leopold (odborník na digitalizaci ze serveru tagesschau.de) a David Domingo (profesor žurnalistiky univerzity v Bruselu).

Více informací naleznete na webu EJD.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: