Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

EJF: Neznámí útočník zastřelil ruského novináře Popova, psal o korupci

Pondělí, 29. květen 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Neznámí útočník zastřelil šéfredaktora ruského regionálního listu Ton-M Dmitrije Popkova. Muže našli členové jeho rodiny v sauně na dvorku jeho domu. V oblasti byl Popkov známou osobností i proto, že se angažoval v politice.  Informaci o tragické události přinesl server Evropské novinářské federace.

Dmitri Popkov zemřel 24. května 2017 v důsledku pěti střelných ran. Jméno útočníka není známé. Novinářova minulost je podle dostupných informací poměrně kontroverzní. V minulosti byl sesazen z pozice radního ve městě Minusinsk (rok 2012). Stalo se tak na základě tvrzení soudu, který jej shledal vinným za fyzické napadení dítěte.

Novinář se tehdy bránil slovy, že celý případ byl vymyšlen záměrně s cílem jej poškodit. Popkov podporoval noviny, které často psaly o případech korupce. V jednom rozhovoru dokonce tvrdil, že jeho noviny představují pro představitele moci hrozbu a že novináři jsou terčem častých výhružek ze strany místních politiků a úředníků. Podle dostupných informací v současné době probíhá vyšetřování vraždy.

Vyšetřovatelé pracují s několika motivy včetně toho, že za vraždou stojí profese oběti. EJF v souvislosti s vraždou apeluje na dodržování standardů na ochranu novinářů.

Více informací naleznete zde.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: