Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

EFJ vyzvala k důkladnějšímu prošetření vraždy novinářky Galiziové na Maltě

Úterý, 12. prosinec 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Evropská novinářská federace (EFJ) společně s Italskou novinářskou organizací vyzvala úřady na Maltě, aby důkladně prošetřily vraždu novinářky Daphne Caruany Galiziové. Žurnalistka zemřela v důsledku nastraženého pumového útoku nedaleko svého bydliště.

Tragická událost se stala 16. října 2017. Nedlouho poté policie začala podezřívat 10 lidí, mezi nimi bratry George a Alfreda Degiorgiovi a Vincenta Muscata, kteří si na začátku prosince vyslechli obvinění. Všichni muži byli v době spáchání trestného činu nezaměstnaní a žili okraji hlavního města malty Valletta.

Italská novinářská organizace nedlouho po útoku na novinářku uspořádala ve spolupráci s Mezinárodní novinářkou federací akci na univerzitě. Na symposiu se rozebíralo postavení novinářů a příčiny tlaku, kterému čelí.

Generální tajemník EFJ Ricardo Gutiérrez poznamenal, že zadržením pachatelů celá věc ani v nejmenší nekončí. "Musíme vědět, kdo za vraždou novinářky skutečně stojí, a proto se snažíme, abychom do vyšetřování zapojili externí subjekty, které nemají sídlo na Maltě," poznamenal.

Celou zprávu si můžete přečíst v anglickém originále pod odkazem.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: