Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

EFJ vydala zajímavou publikaci o mediální svobodě, organizace také chystá velkou konfefenci

Pondělí, 12. únor 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Zajímavou publikaci o svobodě evropských médií zveřejnila v minulých dnech Evropská novinářská federace (EFJ). Stalo se tak ve spojitosti s blížící se konferencí o mediální svobodě, která se bude konat v polovině února v polském městě Gdaňsk.

Projevy nenávisti v médiích a přítomnost falešných zpráv. To jsou dva hlavní problémy sdělovacích prostředků současnosti. Oba se obecně chápou čím dál častěji jako propaganda, která znatelně podkopává důvěryhodnost médií.

Falešné zprávy a snižující se důvěryhodnost některých médií obecně představuje velký problém pro základní hodnoty nezávislého a objektivního tisku. Evropská novinářská federace (EFJ) proto rozvíjí téma pluralistických médií a jejich vývoje v demokratické společnosti prostřednictvím nové a zajímavé publikace. Vše zaštitťuje šéf EFJ Mogens Blicher Bjerregård.

Při příležitosti konference o uvedeném tématu konané v polovině února v polském Gdaňsku vydala vlivná evropská novinářská organizace publikaci. Podívejte se, co se v ní píše v anglickém jazyce. Více informací o samotné konferenci přineseme v blízké době zde na stránkách oblíbeného Mediažurnálu.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: