Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

EFJ uspořádala významnou konferenci o svobodě médií

Čtvrtek, 22. únor 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Významnou konferenci uspořádala v nedávných dnech Evropská novinářská federace (EFJ). Akce, která nesla název „Svobodná evropská média“ se konala v polském městě Gdaňsk, se účastnil dokonce polský politik a držitel Nobelovy ceny Lech Walesa.  

Význam akce se ukázal v prvé řadě na účasti. Dorazilo více než 120 lidí z řad novinářů, regulačních orgánů, akademiků a politiků. Důležitým výstupem konference se stalo společné prohlášení, které podtrhlo nutnost spolupráce všech zainteresovaných stran.

Akci organizovala Evropská novinářská federace ve spolupráci s Radou Evropy, Evropským centrem pro svobodu médií (ECPMF) a Mezinárodním tiskovým institutem. Konferenci podpořilo také město Gdaňsk.

Šéf Evropské novinářská federace (EFJ) Mogens Blicher Bjerregård poslal na zahájení konference vzkaz prostřednictvím videa, v němž řekl, že je třeba zastavit veškeré útoky na média a novináře. Řekl: „Musíme zajistit, aby se mohla rozvíjet svoboda a pluralita sdělovacích prostředků. Očekáváme od politiků, že se přesně o to budou zasazovat. Tečka.“

Celou zprávu si můžete přečíst pod následujícím odkazem.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: