Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

EFJ odsoudila postup vyšetřovatelů vůči novinářce Holcové. Byla na výslechu kvůli zavražděnému Kuciakovi

Čtvrtek, 17. květen 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Evropská novinářská federace (EFJ) vyzvala v souvislosti s výslechem Pavly Holcové (spolupracovnice zavražděného novináře Jána Kuciaka) slovenské úřady, zejména pak Národní kriminální agenturu (NAKA), aby respektovala ochranu zdroje. Slovenský list Sme totiž upozornil, že novinářce vyšetřovatelé zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, které s Kuciakem nesouvisejí.

Evropská novinářská federace se připojila k žádosti Centra pro investigativní žurnalistiku, kde Pavla Holcová působí, aby slovenští vyšetřovatelé novinářsce okamžitě vrátili její mobilní telefon a nezasahovali do její práce.

Výslech se podle dostupných informací uskutečnil v úterý. Vyšetřovatelé Holcové tvrdili, že jim její elektronická komunikace může pomoci odhalit vraha. „Byl to osmihodinový vyčerpávající výslech. Pořádně mi nevysvětlili, proč ten telefon potřebují,“ řekla listu Holcová.

Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi," dodala. Holcovou na Slovensku zastupuje právník Roman Kvasnica, který nyní údajně zkoumá, zda policie a prokuratura v případě zabavení telefonu postupovaly v souladu se zákonem.

Více informací naleznete v článku EFJ.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: