Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

EFJ a IJF odsoudily zákaz ruských médií na Ukrajině

Úterý, 29. květen 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Mezinárodní novinářská federace (IFJ) a Evropská novinářská federace (EFJ) ostře odsoudily rozšířený sankční list, který v polovině května podepsal ukrajinský prezident Petro Porošenko. Stát publikoval list 25. května a zakázal tím na tři roky působnost ruských sdělovacích prostředků na Ukrajině, a to včetně agentury RIA Novosti.

Na Ukrajině nemohou nově působit klíčové sdělovací prostředky – kromě agentury RIA Novosti se jedná také o servery Rossiyasegodnya.rf, Sputniknews.com, Rsport.ria.ru, 1prime.ru, Realty.ria.ru a rian.com.ua. Zákaz dostaly také ruské televizní stanice.

Před nedávnem dokonce došlo k zadržení novináře agentury RIA Novosti. Ukrajinské úřady jej obvinily z velezrady. Dekret kromě zákazu činnosti médií zavádí nová opatření, která na území země omezují některé telekomunikační služby nebo blokují přístupy na webové stránky.

EFJ a IJF shodně poukázaly, že takové zásahy jsou nepřípustnou formou cenzury. Případ předaly Radě Evropy, resp. platformě, která se zabývá problematikou ochrany novinářů.

Zpráva byla převzata z webu Evropské novinářské federace.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: