Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Dvanáct redaktorů slovenské televize a rozhlasu podalo výpověď

Čtvrtek, 31. květen 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Dvanáct reportérů a editorů Rozhlasu a televize Slovenska (RTVS), kteří delší dobu kritizovali vedení veřejnoprávního média, se rozhodlo podat hromadnou výpověď. Informovaly o tom zpravodajské odbory RTVS, které založili právě nespokojení novináři.

"Naše rozhodnutí se nerodilo lehce. Mámě děti, hypotéky i závazky, ale hlavně máme tuto práci velmi rádi. Nedokážeme ji ovšem za stávajících okolností v RTVS dělat stejně svědomitě jako dosud," uvedly zpravodajské odbory na sociální síti. Dodaly, že novináři jsou připraveni výpovědi odvolat, když ředitel RTVS Jaroslav Rezník odvolá vedení redakce zpravodajství tohoto média.

Pracovní poměr zmiňovaných novinářů, z nichž většina pracuje v RTVS již léta a patří mezi zkušené redaktory, by měl skončit po uplynutí dvouměsíční výpovědní lhůty. Několik jiných redaktorů RTVS již dříve oznámilo výpověď vyjadřující nesouhlas se situací v této instituci.

Už v dubnu se skoro šedesát novinářů RTVS otevřeným dopisem ohradilo proti poměrům v redakci zpravodajství a proti směřování RTVS. Následně se na dvě stě slovenských novinářů spojilo k tvrdé kritice vedení RTVS, když zmínili údajnou cenzuru v RTVS a tvrdili, že veřejnoprávní médium cíleně šikanuje, omezuje a zbavuje se dlouholetých novinářů.

Novináři tak učinili po rozhodnutí RTVS, která neprodloužila smlouvy čtyřem externím redaktorům, kteří podepsali zmiňovaný otevřený dopis novinářů RTVS. Vedení RTVS v reakci kritiku odmítlo. Rezník tehdy řekl, že redaktoři pracují svobodně, bez omezování a politických zásahů.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: