Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Dva etiopští novináři jsou po sedmi letech na svobodě, ve vězení byli neoprávněně

Čtvrtek, 15. únor 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Dobrou zprávu o propuštění dvou etiopských novinářů přinesl v těchto dnech na svém webu Výbor na ochranu novinářů (CPJ). Eskinder Naga a Woubshet Taye strávili za mřížemi skoro sedm let. Soud je poslal do vězení za činy spojené s údajnou podporou teroristických organizací.

„Máme ohromnou radost, že se oba novináři dostali na svobodu. Důvody jejich věznění byly skutečně ostudné a z hlediska spravedlnosti a jejího smyslu pokřivené,“ řekla koordinátorka afrických aktivit CPJ Angela Quintalová.

Eskindera Nagu a Woubsheta Tayeho zadržela policie v roce 2011, resp. v roce 2012 na základě případů, které s jejich činností vůbec nesouvisely. Obvinění ze spolupráce s teroristickými organizacemi byla podle zpráv CPJ jednoznačně vyfabulovaná. Pravým důvodem byl jejich kritický přístup k etiopskému režimu.

První novinář (Nagu) byl editor jednoho listu, jehož název není redakci Mediažurnálu znám a který v současné době už nefunguje. Druhý jmenovaný žurnalista působil rovněž jako editor v týdeníku Awramba Times.

Původní článek si můžete přečíst pod tímto odkazem. Redakce jej převzala z webu CPJ.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: