Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Další Rozpravy o médiích se budou konat 14. prosince

Čtvrtek, 7. prosinec 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Ve čtvrtek 14. 12. 2017 od 17:00 se na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK uskuteční další Rozpravy o českých médiích (místnosti 215). Tématem bude „Privacy, right to information and digital existence“. Rozpravy tentokrát povedou v angličtině.

Dá se v době sociálních médií mluvit o soukromém životě? Za jakých okolností mohou být soukromé záležitosti zveřejněny novináři? Kde je hranice práva na informace a kde práva na soukromí? Liší se to podle osobností, profesí? Jaký je rozdíl mezi americkým „právem nebýt obtěžován“ a evropským „právem být zapomenut“? To jsou základní otázky, o kterých bude řeč.

Diskutovat přijdou: 

MARK NEUŽIL z Katedry komunikace a žurnalistiky Univerzity Sv. Tomáše (Minnesota, USA),

JANEK KROUPA investigativní reportér Českého rozhlasu.

Moderuje Alice Němcová Tejkalová z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK.

Rozpravy budeme opět streamovat na YouTube kanálu Institutu komunikačních studií a žurnalistiky a na Facebooku Rozprav, kde najdete i všechny předchozí proběhlé Rozpravy. V události na Facebooku můžete průběžně sledovat aktuality k tématu i informace o diskutujících.

Opět se můžete ptát na to, co Vás zajímá, a ovlivnit tak průběh diskuse (anglicky). Dotazy můžete posílat už teď na rozpravyomediich@gmail.com. Přijímat je budeme elektronicky i v průběhu diskuse, přítomní diváci se jako vždy mohou zeptat i na mikrofon, který jim rádi podáme.

Rozpravy o českých médiích pořádá Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK už od r. 2012, mediálními partnery jsou PRESSpektivy (Český rozhlas) a Evropská observatoř žurnalistiky (EJO). Více o Rozpravách se dočtete na http://rozpravy.fsv.cuni.cz/.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: