Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

ČT nově obsadí zpravodaje v Londýně a Istanbulu

Středa, 23. srpen 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Česká televize vyšle zahraniční zpravodaje na dvě nová místa – do Londýna a Istanbulu. Do britské metropole půjde v lednu dosavadní bruselský zpravodaj Bohumil Vostal. Zpravodajské místo v turecké metropoli veřejnoprávní médium obsadí příští rok. Zprávu přinesla ČT v tiskové zprávě.

Veřejnoprávní televize během příštích měsíců obmění také zpravodaje v Belgii, Spojených státech, Rusku a Polsku. Z USA se do Prahy vrátí Martin Řezníček, kterého ve Washingtonu vystřídá nynější zpravodaj v Rusku David Miřejovský. Toho v Moskvě nahradí Miroslav Karas, který opustí post varšavského zpravodaje. Na jeho místo zase nastoupí reportérka a moderátorka Dana Zlatohlávková, kterou diváci dosud vídali v pořadu Horizont ČT24. Z Prahy do zahraničí na stálou misi zamíří také reportér a moderátor pořadu Události, komentáře Lukáš Dolanský. Ten  koncem roku nahradí právě Bohumila Vostala v Bruselu.

"Otevření dvou nových zahraničních postů je jedním z dalších významných počinů, kterým ČT upevňuje svou vedoucí pozici na poli zahraničního zpravodajství mezi českými médii. Pro Velkou Británii jsme se rozhodli mimo jiné i proto, že přichází období praktického brexitu, a s ním i množství změn a událostí, které se významně dotknou Evropy i České republiky. Zásadní je ale i nový post v Turecku, díky němuž budeme mít zase o něco blíže k turbulentnímu dění na Balkáně a Blízkém východě," uvedl generální ředitel ČT Petr Dvořák v tiskové zprávě.      

V současnosti má česká televize síť devíti zahraničních zpravodajů. Beze změny zůstávají zpravodajské posty v Německu, Číně, Izraeli, Francii a na Slovensku.

Tisková zpráva ČT je k dispozici pod tímto odkazem.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: