Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

ČRo zveřejnil pravidla pro předvolební vysílání

Pondělí, 7. srpen 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral vydal rozhodnutí, které stanovuje zásady a pravidla vysílání v souvislosti s říjnovými volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Podobně jako při předchozích obdobích před volbami, stanovení zásad vychází z úkolů Českého rozhlasu jako nezávislého média veřejné služby. Pravidla jsou vymezena příslušnými zákony (zejména zákonem o ČRo, o provozování rozhlasového a televizního vysílání, o volbách do Parlamentu), ale i Kodexem ČRo a relevantními předpisy Českého rozhlasu.

Zaměstnanci a spolupracovníci Českého rozhlasu, kteří se podílejí na přípravě a vysílání pořadů ČRo v období před volbami jsou povinni zpracovávat veškeré informace nestranně a objektivně podle stanovených zásad, nesmějí žádným způsobem spolupracovat s kandidujícími a politickými subjekty, aktivně se podílet na jejich jakékoli propagaci nebo vystupování na jejich podporu.

Za propagaci subjektu, politika nebo kandidáta se považuje i prezentování a viditelné umísťování fotografií, plakátů, samolepek, odznaků a dalších materiálů vyrobených na podporu (nebo naopak za účelem poškození) stran nebo kandidátů.

Pravidla stanoví zásady pro zpravodajství v předvolebním období, vyváženost vysílání, zveřejňování předvolebních průzkumů, zvaní hostů do vysílání a vysílání během voleb. Pravidla se dále týkají i vysílání obchodních sdělení a spolupráce s obchodními partnery a subjekty v oblasti mediálního partnerství, aby Český rozhlas nemohl být spojován např. s akcemi, na kterých se podílejí nebo na kterých vystupují kandidáti do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Zpráva byla převzata z webu ČRo.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: