Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

CPJ vyzval mexické úřady, ať objasní vraždu novináře Chan Dziba

Pondělí, 9. červenec 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Mezinárodní výbor na ochranu novinářů (CPJ) důrazně vyzval mexické úřady, aby zajistily nestranné vyšetřování vraždy novináře José Guadalupe Chan Dziba. Toho dosud neznámý útočník zastřelil 29. června v baru ve městě Sabán, které se nachází nedaleko populárního letoviska Cancún.

Podle dostupných informací novinář utrpěl mnoho střelných poranění. Pachatel byl sám. Dále se ví, že se vražda stala 29. června kolem desáté hodiny večerní. Mexické úřady státu Quintana Roo se omezily na stručné vyjádření, že policie dorazila do baru La Baticueva krátce po vraždě.

V dalším oficiálním vyjádření  vyšetřovatelé konstatovali, že pachatele se nepodařilo dopadnout a že není zatím možné jej ani identifikovat. Neví se také, co bylo motivem činu a zda je možné opravdu uvést jako příčinu novinářkou práci Chan Dziba.

Mezinárodní výbor na ochranu novinářů (CPJ), který se zprávou přišel, uvedl také několik informací o zavražděném novináři. Chanu Dzibovi bylo 43 let, pracoval od letošního března jako reportér pro zpravodajský web Semanario Playa News.

Přečtěte si více informací na této stránce.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: