Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

CPJ udělí ceny svobody tisku letos v listopadu. Víme, kdo je dostane

Úterý, 19. červen 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Mezinárodní výbor na ochranu novinářů (CPJ) zveřejnil datum vyhlášení každoroční Mezinárodní ceny svobody tisku. Významné ocenění zamíří tentokrát do Venezuely, Vietnamu, Súdánu nebo na Ukrajinu. Přečtěte si, kdo všechno se listopadové akce účastní.

Mezinárodní cenu svobody tisku dostane súdánská novinářka Amal Habbaniová, která jako volná novinářka pravidelně přispívá do listu  Al-Taghyeer. Za dobu své novinářské kariéry čelila řadě fyzických útoků. Ve spojitosti s prací na protivládních protestech byla dokonce vězněna.

Ocenění si odnese také Nguyen Ngoc Nhu Quynhová, vietnamská reportérka nejvíce známá pod přezdívkou „Matka houba“ (Mother Mushroom). Nhu Quynhová strávila rovněž nějaký čas ve vězení za články týkající se mimo jiné policejní brutality.

I další oceněnou je žena. Luz Mely Reyesová pochází z Venezuely a je spoluzakladatelkou zpravodajského serveru Efecto Cocuyo. Reyesová pracuje už 25 let na velmi exponovaných a nebezpečných kauzách.

Poslední oceněnou je ukrajinská televizní moderátorka Anastasiya Stanková, která je vůdčí osobností hnutí bojujícím proti cenzuře, jehož členy nejsou jen novináři, ale také další zástupci sdělovacích prostředků.

Podívejte se na celou zprávu pod tímto odkazem. Dozvíte se další podrobnosti o oceněních a samotné soutěži.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: