Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

CPJ spustil webovou stránku, kde dokumentuje útoky na svobodu tisku v USA

Čtvrtek, 3. srpen 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Zajímavou iniciativu společně s více než 20 organizacemi, které hájí svobodu tisku, spustil na začátku srpna Výbor na ochranu novinářů (CPJ). Jde o webovou stránku, na které se budou shromažďovat informace, kde ve všude Spojených státech došlo k porušení tohoto důležitého práva. Více informací naleznete přímo v článku.

Webová stránka U.S. Press Freedom Tracker je dostupná pod tímto odkazem, jedná se o nestrannou a přísně apolitickou akci, jejímž cílem je dokumentovat, kde, v jakých případech a za jakých okolností došlo v USA k porušení tiskové svobody.

Výbor na ochranu novinářů (CPJ) reaguje mimo jiné na nedávné problémy, které se na uvedeném poli ve Spojených státech udály. Žurnalisté se kupříkladu dostali do nesnází při cestovaní mezi hranicemi jednotlivých států. Složky moci jim prohledávaly zavazadla a kontrolovaly mobilní telefony a počítače. Press Freedom Tracker poukazuje dále na případy celkem 19 novinářů zadržených v roce 2017 ve vztahu k jejich povolání.

"Spojené státy mají jedny z vůbec nejpřísnějších zákonů na ochranu svobody tisku na světě a velmi různorodou mediální krajinu. Ale toto nelze vše považovat za samozřejmé, neměnné a automatické. V poslední době američtí novináři čelí otevřenému nepřátelskému tlaku ze strany státních zástupců a policie," upozornil Alex Ellerbeck z Výboru na ochranu novinářů.

Pro více informací si můžete otevřít originální článek.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: