Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

CPJ ocenil odvážné a utlačované novináře a novinářky. Přečtěte si, o koho jde

Pátek, 28. červenec 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Mezinárodní výbor na ochranu novinářů (CPJ) zveřejnil v minulých dnech jména novinářů a novinářek, které ocenil mezinárodní cenou za odvahu. Všichni reportéři a reportérky čelili tlaku ze strany vlády, výhružkám nebo v některých případech dokonce odsouzení k trestu vězení. Vše v důsledku toho, že se snažili hledat pravdu. Webový Mediažurnál vám přináší přehledně jména všech oceněných i komentář CPJ.

Ahmed Abba je redaktorem mezinárodní rozhlasové stanice Hausa, která vysílá ve francouzštině. Abba byl v červenci 2015 vězněn v Kamerunu. Stalo se tak na základě obvinění z údajné podpory terorismu. Dostal trest deset odnětí svobody za to, že přinášel zprávy o teroristické skupině Boko Haram.

Patricia Mayorgová pracuje v časopise Proces sídlícím v Mexiko City. Reportérka čelila v minulosti četným hrozbám za zprávy o údajném propojení vládnoucí strany s organizovaným zločinem. CPJ ji ocenil za odvahu psát kritické články také o stavu lidských práv v Mexiku.

Pravit Rojanaphruk je thajský novinář odvážně pracující i přesto, že si vyslechl četné výhružky ze strany armády. Více informací o žurnalistovi naleznete pod výše uvedeným odkazem.

Afrah Nasserová je jednou z hlavních reportérek v Jemenu. Píše o problémech a napětí v této muslimské zemi ze Švédska, které je jejím exilovým domovem. Nasserová se věnuje problematice lidských práv a tématům rovnosti mužů a žen.

„Novináři na celém světě čel čím dál silnějšími tlaku a čím dál větším hrozbám, řekl výkonný ředitel Mezinárodního výboru na ochranu novinářů Joel Simon. „Novináři a novinářky, které jsme ocenili, jdou příkladem ostatním,“ dodal Simon.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: