Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Chystají se Rozpravy o médiích s tématem "Boj s dezinformacemi" v ČR

Pondělí, 20. únor 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Ve čtvrtek 23. 2. 2017 od 17:30 hodin (v místnosti 215) se na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK konají další Rozpravy o českých médiích. Tématem bude tentokrát "Boj s dezinformacemi v ČR". Účast přislíbil mimo jiné Ondřej Kundra z časopisu Respekt. Více informací o akci naleznete v článku.

Co je dezinformace? Jak ji poznat? Je to vůbec možné spolehlivě určit? Stačí nám k tomu obyčejný rozum? Měl by nám v tom pomáhat stát? Co bude úkolem Centra proti terorismu a hybridním hrozbám na MV ČR a jaké jsou už jeho výstupy? To jsou jen některé z otázek, které bude moderátorka diskuse Alice Tejkalová klást následujícím hostům: 

BENEDIKT VANGELI, vedoucí Centra proti terorismu a hybridním hrozbám, Ministerstvo vnitra ČR,

JAN JIRÁK, mediální teoretik, Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK a Metropolitní univerzita Praha

ONDŘEJ KUNDRA, novinář časopisu Respekt

ROMAN KUČERA, garant programového bodu Svoboda projevu, Pirátská strana

PETR NUTIL, šéfredaktor webu Manipulátoři.

Organizátoři budou rádi, když se zapojíte do diskuse. Dotazy lze zasílat už nyní na e-mail rozpravyomediich@gmail.com. Rozpravy budou opět dostupné na YouTube kanálu Institutu komunikačních studií a žurnalistiky, kde najdete v archivu i všechny předchozí proběhlé Rozpravy. V události na Facebooku můžete průběžně sledovat aktuality k tématu i informace o diskutujících.

Pro úplnost dodejme, že rozpravy o českých médiích pořádá Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK už od r. 2012, mediálními partnery jsou PRESSpektivy (Český rozhlas) a Evropská observatoř žurnalistiky (EJO). Více o Rozpravách se dočtete na http://rozpravy.fsv.cuni.cz/.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: