Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Chorvatský list Novosti se brání útokům neziskové organizace

Čtvrtek, 23. únor 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Evropská novinářská federace (EJF) podporuje kroky, které  učinili novinářští kolegové z Chorvatska ve snaze upozornit na problémy v oblasti tiskové svobody. Téma začalo rezonovat po tiskové konferenci neziskové organizace Ve jménu rodiny, která falešně obvinila chorvatský list Novosti z šíření nenávisti a xenofobie.

Nezisková organizace Ve jménu rodiny vyhlásila otevřený boj proti žurnalistům z listu Novosti, kteří se podíleli na článku o údajném zneužívání státních dotací. Na tiskové konferenci se vyslovila pro kriminalizaci autorů příslušného článku i zástupců celého vydavatelství.  

Podle vyjádření neziskové organizace novináři začali vytvářet účelovou nacionalistickou a xenofobní kampaň, která se vede v širším kontextu útoků na chorvatskou občanskou společnost a kulturní instituce.

Chorvatská novinářská asociace ostře odsoudila kroky neziskové organizace a ve spolupráci s Evropskou novinářskou federací vydala prohlášení, v němž útok odvrátila a odsoudila. Chorvatský veřejný diskurz se nesmí stát prostorem pro šíření nenávisti, shodly se obě vlivné novinářské organizace.

Kompletní znění zprávy si můžete přečíst zde.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: