Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Český rozhlas oslavuje Světový den rádia speciálním vysíláním

Pondělí, 13. únor 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Světový den rádia, který vyhlásilo UNESCO, oslavuje Český rozhlas speciálním vysíláním. V pondělí 13. února se posluchači dozví, jak vypadá vývoj rozhlasového dokumentu, a nahlédnou pod pokličku vzniku nové rozhlasové inscenace Tango. Seznámí se také s tím, jak vnímají rádio a audio mladí posluchači a jak se mění konzumace rozhlasového obsahu.

 

"Český rozhlas patří v Evropě k mediálním domům s nejdelší historií a tradicí – v příštím roce oslaví již 95 let existence vysílání. I z toho důvodu považujeme za důležité, abychom veřejnosti speciálním vysíláním připomněli, jak důležitou roli rozhlas v mediálním světě hraje a jak bohatá a atraktivní dokáže být jeho programová nabídka," uvedl generální ředitel René Zavoral.

Dvojka připomíná den rádia v Dobrém ránu s Dvojkou, odpoledni, ale především v Kalendáriu a v Kolotoči. V sobotu 11. února přiblížil Peter Leonard Braun, německý rozhlasový dokumentarista, který po druhé světové válce utvářel dějiny tohoto žánru v Evropě, jak natáčel své proslulé opusy o hyenách nebo zvonech a jak přemýšlí o rozhlase. V neděli 12. 2. se Dvojka věnovala Radio Days v pořadu 3x 60, a to v pohodě. 

Stanice Vltava nabízí u příležitosti Světového dne rádia speciální hudební dramaturgii v ranní Mozaice. V centru pozornosti jsou nahrávky Symfonického orchestru Českého rozhlasu, Rozhlasový Big band Gustava Broma a další soubory, spojené s Českým rozhlasem. 

Reportážně se nahlíží také do činoherních rozhlasových studií, kde vzniká inscenace hry Tango. Autorem je švédský spisovatel, výtvarník a překladatel Dmitri Plax

13. února startuje kampaň pro posluchače Radia Wave a mladé publikum, která se věnuje tomu, jak mladí posluchači vnímají rádio a audio, jak se mění způsoby konzumace rozhlasového obsahu, jaké platformy a zařízení k tomu používají. 

Rádio Junior připomene Světový den rádia společně s 25. výročím spuštění internetu v Československu. Tématu se věnoují také běžné rubriky – ankety, Zapiš si to za uši a Zprávičky. Hostem týdne bude Michal Ježek z Archivu Českého rozhlasu, který přiblíží počátky rozhlasu. 

Také každá jazyková sekce Rádia Praha nabídne příspěvek o minulosti i současnosti rádia a věnovat se bude také podcastům. 


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: