Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Česká televize nabídne více vzdělávacích pořadů pro děti. Na Déčku se objeví na podzim

Úterý, 17. červenec 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Česká televize rozšíří od podzimu program dětské stanice ČT :D o nové vzdělávací pořady. Mezi patnácti premiérovými formáty se objeví seriály zaměřené na novodobou českou historii, přírodovědu či popularizaci matematiky. Web dětského kanálu pak nabídne aplikace uzpůsobené dětem se smyslovým hendikepem.

Původní tvorba vzdělávacích pořadů pro děti je od počátku existence stanice ČT :D naší prioritou. V letošním roce, zejména s ohledem na sté výročí vzniku novodobého státu, jsme se zaměřili na českou historii, osobnosti, události a jevy, které provázely založení Československa. Snažíme se je nahlížet nově, takovým způsobem, který děti zaujme a vzbudí v nich přirozený zájem dozvědět se více,“ říká ředitel České televize Petr Dvořák.

Jedním z nových pořadů, které se vrátí do roku 1918, je původní seriál České televize Skautská pošta, který mapuje období prvních dnů nově vznikající republiky, kdy se skauti zapojili do roznášení důležitých zásilek a tajných depeší. V hlavních rolích seriálu se objeví Pavel Zedníček a Naďa Konvalinková: „Při natáčení jsem se sama mnoho dozvěděla. Netušila jsem například, že ministerský předseda Karel Kramář přežil atentát jen díky peněžence, kterou měl v náprsní kapse u saka. Řadu věcí jsem si také oživila, třeba to, že Ema Destinnová působila jako špionka ve prospěch naší vlasti.“

Z nového úhlu se na české dějiny podívá osmidílný seriál Hvězdičky. Přiblíží totiž zajímavé okamžiky z dětství osobností, které měly později zásadní roli v nově vzniklém státu. Seriál zároveň navazuje na silnou českou animátorskou tradici. „Každý záběr je vlastně samostatná ilustrace, která je následně rozpohybována. V animaci jsme uplatnili zcela klasický styl ‚papírkového‘ a ‚ploškového‘ filmu,“ říká režisérka a výtvarnice Lucie Štamfestová. Animovanou podobu bude mít i další pořad, který na Déčku přispěje k hlubšímu poznání českého státu. Originální série Když se řekne naše země rozvíjí, ve výrazném výtvarném zpracování, znalosti o státních symbolech. Režisérka Maria Procházková v něm tak například rozanimovala příběh české hymny.

Zpráva byla převzata z webu ČT.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: