Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Česká televize a Český rozhlas hledají nejvýznamnějšího Čecha

Pondělí, 27. srpen 2012  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Česká televize a Český rozhlas vyvinuly společnou iniciativu a začaly s diváckou a posluchačskou anketou, ve které lidé zvolí nejvýznamnějšího Čecha nebo Češku na světě.

Jak se uvádí na webu České televize, anketa Zahraniční Čech roku v těchto dnech vstupuje do fáze hlasování. Veřejnost nominovala dvacet osobností, které se postupně představí jak na obrazovkách ČT tak na vlnách veřejnoprávního rozhlasu. Ten portréty známých jmen odvysílá postupně na všech svých celoplošných stanicích.

Ve stejném období, tedy od 27. srpna do 21. září, půjdou do vysílání také medailonky v podobě obrazových reportáží. Česká televize tímto způsobem představí kromě jiného političku Madeleine Albrightovou, režiséra Miloše Formana, tenistku Martinu Navrátilovou, plastického chirurga Bohdana Pomahače, fyzika Václava Vítka, krasobruslařku Áju Vrzáňovou nebo spisovatele Milana Kunderu.

Hlasovat mohou posluchači a diváci od 27. srpna do 21. září letošního roku na TĚCHTO webových stránkách a pomocí textových zpráv. Zvítězí osobnost s nejvyšším počtem obdržených hlasů.

„Ve světě žije přes dva miliony lidí, kteří se hlásí k českému původu,“ cituje web ČT koordinátora ankety a ředitele zahraničního vysílání Českého rozhlasu Miroslava Krupičky. „V anketě chceme přiblížit veřejnosti aspoň některé z nich, a to jak ty známé, tak i méně známé, jako třeba hudebního skladatele Karla Janovického z Velké Británie nebo chorvatskou novinářku Lenku Laličovou,“ uvedl ředitel.

„Podpora národní identity a kulturních kořenů formou projektu Češi ve světě – oslavy Dne české státnosti patří k aktivitám, které Česká televize bude jako médium veřejné služby vždy ráda podporovat. Prostřednictvím obrazovky chce Česká televize kromě samotných oslav přiblížit i historicko-společenské souvislosti odchodů významných Čechů, kteří se velkou měrou podílejí na reprezentaci kulturních a společenských hodnot České republiky v zahraničí,“ konstatoval generální ředitel České televize Petr Dvořák.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: