Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Bulharší politici vyhrožovali novináři ztrátou zaměstnání

Středa, 18. říjen 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Mezinárodní novinářská federace (IJF) ostře odsoudila výhružky, které vůči televiznímu novináři nedávno vyřkli bulharský vicepremiér Valeriy Simeonov a poslanec Anton Todorov během živého zpravodajského vysílání. Uvedli doslova, že novinář přijde o práci, pokud bude pokračovat ve zkoumání souvislostí nákupu letadla pro ozbrojené složky země.  

Novinář Viktor Nikolaev pracuje pro TV NOVA. Výhružka, kterou vůči němu oba politici vyřkli za to, že se ptá po původu nákupu nového letadla bulharské armády, vzbudily hned obavy v řadách evropské novinářské obce.

Ukázalo se, že situace s tiskovou svobodou v této zemi, není příznivá. Oba politici následně uvedli, že jejich slova byla špatně interpretována. Poslanec Todorov se však ještě ten samý den omluvil prostřednictvím sociální sítě facebook. V pondělí se dokonce rozhodl, že rezignuje na mandát poslance.

„Jsme znepokojeni jakoukoli snahou omezit tiskovou svobodu. Vyzýváme bulharskou vládu, aby respektovala a podporovala svobodu slova a aby podnikla všechny kroky pro eliminaci dalších výhružek směrem k novináři Nikolaevovi,“ řekl prezident IJF Philippe Leruth.

Více informací naleznete na webu Evropské novinářské federace (EJF) pod tímto odkazem.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: