Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Británie chystá protiteroristickou legislativu, která může ohrozit svobodu tisku

Čtvrtek, 18. říjen 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Velká Británie připravuje protiteroristický zákon, který může mít podle Evropské novinářské federace (EFJ) dopad na oblast svobody tisku. Stejný názor má i britské odborové sdružení novinářů a lidskoprávní organizace.

Protiteroristický zákon zavede celou škálu opatření včetně hraničních kontrol. Přicházejí ale ohlasy, že přinese negativní dopad na svobodu tisku. Zákon vyplňuje dosud neošetřené oblasti současné protiteroristické legislativy. Některá ustanovení ale mohou podle názoru odborníků ohrozit veřejné zájmy.

Evropská novinářská organizace uvedla na webu, že stát dostane do rukou nástroj výrazně omezující média při reportování o teroristických útocích a dalších činech spojených s terorismem. Podporuje přitom všechny organizace, které jsou vůči chystané novince z uvedených důvodů kritické.

Obavy panují především z omezení týkající publikace fotografií, které mají prokazatelně teroristický obsah. Kritické hlasy ale napadají také kroky proti rozšiřování materiálů pojednávajících o terorismu z akademického pohledu.

Přečtěte si více informací na webových stránkách EFJ.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: