Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Zprávy

Na internetu je volně dostupná kniha Srpnová povodeň 2002 po deseti letech

Středa, 1. srpen 2012, Miroslav Sígl

Na internetu je volně k dispozici nová kniha Srpnová povodeň po deseti letech, kterou se spoluautory sepsal Miroslav Sígl. Pro čtení i prohlížení četných ilustrací není třeba žádné čtecí zařízení, text knihy se obrací automaticky.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Evropské instituce otevírají dveře mladým novinářům

Pondělí, 30. červenec 2012, red

Dozvědět se zajímavé informace nejen o evropské žurnalistice mohou mladí novináři ve věku od 18 do 30 let. Přihlášky do výběrového řízení na seminář Evropské dny médií pro mladé novináře, který v polovině října pořádá Evropský parlament a European Youth Press, se přijímají už jen do 1. srpna.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Regionální novináři dostali šanci soutěžit o notebooky. Stačí zaslat zajímavý mediální text

Středa, 25. červenec 2012, red

Zajímavá témata z regionů uveřejněná v tisku, rozhlase, televizi nebo na internetu hledá Konrad-Adenauer-Stiftung, časopis Respekt, Zastoupení Evropské komise v ČR, Informační kancelář Evropského parlamentu a Katedra mediálních studií a žurnalistiky Masarykovy univerzity. Autoři se s texty mohou ucházet o Regionální novinářskou cenu, kterou uvedené instituce zaštiťují.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Vyhrajte evropskou cenu za článek o zdraví, vyzývá české novináře Evropská komise

Pondělí, 23. červenec 2012, red

Novináři, jejichž náplň práce tvoří témata z oblasti zdraví, zdravotnictví a práv pacientů, se mohou ucházet o novinářskou cenu EU. Její čtvrtý ročník vyhlásila v uplynulých dnech Evropská komise. Přihlásit se lze letos do 31. července. Podmínkou je mimo jiné věk nad 18 let a aktivní vykonávání žurnalistické profese.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Vyšla nová Hošťálkova kniha Vítr se vrací

Pátek, 20. červenec 2012, Bohumil Hlaváček

Brněnský publicista a editor Antonín Hošťálek (1950) obohatil knižní trh pozoruhodnou novinkou. Kniha, kterou vydalo nakladatelství Moravskoslezský kruh, nese název Vítr se vrací. Jak prozrazuje její podtitul Hovory se Zdeňkem Gábou, nabízí čtenáři příležitost se seznámit se zajímavou osobností, třiasedmdesátiletým básníkem, prozaikem a vědcem, který pochází ze Zlína a žije v Šumperku.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Německá nadace pořádá pro novináře ze střední a východní Evropy seminář

Středa, 18. červenec 2012, pf

Možnost načerpat nové zkušenosti nejen z mediální oblasti se teď otvírá 14 novinářům do 40 let ze střední a východní Evropy. Saská nadace pro mediální vzdělávání (SSM) pořádá v Lipsku seminář, který se koná od 17. do 28. září. Podmínkou účasti je práce žurnalisty a pokročilá znalost německého jazyka.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Katedra žurnalistiky v Praze chystá letní školu s tématem online médií

Středa, 11. červenec 2012, red

Se zajímavou možností nejen pro mladé lidi, kteří uvažují o studiu novinařiny, přichází Katedra žurnalistiky FSV UK v Praze. Pod vedením lektorů Miloše Čermáka a Davida Javůrka se rozhodla uspořádat letní školu s tématem internetového zpravodajství. Přihlášování končí 10. září.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Klub fotoreportérů vystavuje část své sbírky v Jindřichově Hradci

Pondělí, 9. červenec 2012, red

Klub fotoreportérů Syndikátu novinářů vystavuje v prostorách bývalé jezuitské koleje v Jindřichově Hradci vybrané archivní snímky, které pořídili zaměstnanci ČTK a dalších tištěných médií. Klubu se povedlo fotografie určené k likvidaci zachránit v době stěhování Syndikátu z pražské Pařížské ulice v roce 2005.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Evropská cena k tématu stárnutí se otevírá českým novinářům

Středa, 4. červenec 2012, Lukáš Pfauser

Čeští žurnalisté dostali možnost usilovat o novinářskou cenu, kterou v rámci Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity vyhlašuje Evropská komise s organizací AGE Platform. Ta sdružuje Evropany nad 50 let věku. Dodat příspěvky lze do soboty 1. září 2012.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Etická komise se zabývala případem "zmláceného hocha" z Břeclavi

Středa, 27. červen 2012, red

Komise pro etiku Syndikátu novinářů se zabývala podáním zástupce šéfredaktora Respektu Marka Švehly na servery novinky.cz a iDnes.cz. Novináře k tomuto kroku přiměl způsob, jakým portály informovaly o případu tzv. zmláceného hocha z Břeclavi. Komise redakcím mj. doporučila vycházet v podobných situacích nejen ze dvou, ale i z více zdrojů.

Přidejte komentář! | Celý článek »