Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Zprávy

Agentura AP vydává svou proslulou příručku pro novináře poprvé ve Španělštině

Úterý, 13. listopad 2012, pf

Agentura Associated Press vydává první španělsky psanou příručku pro novináře. Přístup na web k novince, která nese název "Manual de Estilo Online de la AP", dostanou všichni odběratelé španělských zpráv od jmenované agentury.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Britská univerzita rozjela internetovou televizi SeaMe.tv. Projektu se účastní čtyři státy EU

Pátek, 9. listopad 2012, Lukáš Pfauser

Britský univerzitní projekt v přepočtu za skoro 84 milionů korun přinesl mediální novinku pro mladé Evropany. Internetová televize SeaMe.tv, která začala fungovat v uplynulých dnech, přináší mimo jiné reportáže, krátké filmy a diskuse.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Dreamworks Animation spustí nové mezinárodní televizní kanály pro děti

Pondělí, 5. listopad 2012, pf

Dreamworks Animation, čelní společnost na globálním poli vizuální zábavy pro děti, která stojí mimo jiné za výrobou filmu Shreck, oznámila, že nově spustí několik mezinárodních kanálů. Globálním distribučním partnerem se v tomto ohledu stane stanice Fox.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Řecký soud osvobodil novináře Costase Vaxevanise obviněného z porušování soukromí

Pátek, 2. listopad 2012, pf

Řecký novinář Costas Vaxevanis (46) stanul před soudem, protože zveřejnil seznam 2059 lidí, kteří čelí podezření z daňových úniků. Konkrétně se na veřejnost dostaly informace, kdo z krajanů vlastní bankovní účet ve Švýcarsku. Žurnalista odešel z líčení osvobozen.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Region Press Foto 2012: pestrost snímků i titulů

Středa, 31. říjen 2012, Jan Kliment

V Kraji Vysočina vychází přes čtyřicet titulů různých periodik. Polovina z nich přijala nabídku Územního sdružení syndikátu novinářů Vysočina a využila možnost své popularizace v nové expozici Region Press Foto 2012.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Mezinárodní federace žen v médiích udělila ceny třem novinářkám. Jedna je uvězněna

Pátek, 26. říjen 2012, red

Novinářky Khadija Ismayilová, Asmaa al-Ghoulová a Reeyot Alemuová obdržely za statečnost cenu Mezinárodní federace žen v médiích (IWMF). Všechny reportérky podstoupily při své práci značné riziko. Etiopanka Reeyot Alemuová si na základě zákona proti terorismu odpykává pětiletý trest.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Soud v Bahrajnu osvobodil policistku, která ubližovala novinářce

Středa, 24. říjen 2012, pf

Soud v bahrajnské Manamě na začátku týdne zprostil viny policistku, která v době protivládních protestů v květnu loňského roku ubližovala novinářce Nazeehe Saeedové. Jak napsala organizace Reportéři bez hranic, rozhodnutí ukazuje na problémy s nezávislostí soudní moci.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Časopis Newsweek se přesouvá na internet

Pátek, 19. říjen 2012, red

Americký trh tištěných médií ke konci letošního roku zažije výraznou změnu. Časopis Newsweek, který vychází od roku 1933, se kompletně přesune na internet. Zprávu zveřejnil server britské stanice BBC.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Eutelsat zrušil přenos 19 stanic provozovaných Íránem. Důvodem jsou asi březnové sankce EU

Čtvrtek, 18. říjen 2012, pf

Evropský satelitní poskytovatel Eutelsat oznámil, že upustil od přenosu televizních a radiových stanic provozovaných Íránským státním vysíláním (IRIB). Stalo se tak zřejmě na základě březnových sankcí EU vůči muslimskému státu.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Nezávislá ruská televize Sovershenno Sekretno čelí tlaku na dřívější ukončení vysílání

Úterý, 16. říjen 2012, pf

Nezávislá ruská televizní stanice Sovershenno Sekretno dostala náznaky, že bude nucena ukončit svou činnost už v březnu příštího roku, tedy o dvacet měsíců dříve, než činí lhůta ve smlouvě s poskytovatelem vysílání. Stanice se rozjela před šesti lety. Její program v současné době přijímá 15 milionů lidí.

Přidejte komentář! | Celý článek »