Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Zprávy

Novináři a korupce: kompromisy a žaloby

Neděle, 13. listopad 2011, kak

Přinášet informace o stále dalších korupčních zprávách ničemu neprospívá, míní redaktor Ondřej Kundra z Respektu. Byl jedním ze tří hlavních mluvčích debaty na téma Korupce a média, která se uplynulý pátek konala v Brně u příležitosti předání ceny pro nejlepšího regionálního novináře. Panelové dikuse se zúčastnil také István Léko, šéfredaktor serveru Česká pozice a Karel Randák z Nadace proti korupci.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Regionální novinářské ceny do Českých Budějovic

Neděle, 13. listopad 2011, kak

Cenu pro regionální novináře, kterou už podeváté udělila Nadace Konráda Adenauera, si z Brna letos odvezli Hana Soukupová z českobudějovické redakce Českého rozhlasu a Radek Gális z Českobudějovického deníku. Porota hodnotila téměř sto příspěvků, vítěze vybírala pro dvě kategorie - rozhlas a tisk.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Archiv časopisu Revue pro média

Úterý, 8. listopad 2011, red

Redakce dnes už neexistujícího časopisu přinášející kritickou reflexi médií Revue pro média obnovila svůj archiv. Revue vycházela v letech 2001 až 2005. Jednotlivá vydání byla vždy věnována jednotícímu tématu, které souvisí s médii, například válka, sport anebo veřejná služba. Na projekt Revue pro média navázal časopis Mediální studia, který v minulosti vydával také Syndikát novinářů ČR, dnes jej zaštiťuje Fakulta sociálních věd UK.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Cena Respektu pro Reportéry ČT

Sobota, 29. říjen 2011, kak

Týdeník Respekt ve spolupráci s Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů v Jihlavě popáté vybíral nejlepší televizní nebo on-line reportáž uplynulého roku. Cenu Respektu tentokrát získal Filip Černý z redakce pořadu Reportéři ČT, který byl oceněn zatím v každém ročníku soutěže.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Temná vize pro tisk

Středa, 26. říjen 2011, Kateřina Kořínková

Noviny stejně jako například audio kazety jednoho dne zaniknou. Přijdou totiž o své publikum, které si už dnes zvyklo čerpat zprávy z internetu. Takovou budoucnost načrtl na konferenci Vize 2012/2021 Tomáš Skřivánek, šéfredaktor deníku E15.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

"Zastaňme se novinářů" vyzývá Evropská federace

Středa, 19. říjen 2011, red

Už popáté vyhlásila Evropská federace novinářů kampaň na podporu žurnalistiky s názvem "Stand Up for Journalism". V letošním roce chce upozornit na nejisté pracovní podmínky volných novinářů, kteří se s nástupem krize a škrty v mediálních organizacích stali nejzranitelnějšími. Právě volní novináři dnes podle federace nejvíce potřebují podporu ze strany svých kolegů i odborů.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Ocenění pro rozhlasové tvůrce

Úterý, 11. říjen 2011, red

Asociace rozhlasových organizací (ARO) dnes na zahajovacím večeru 28. ročníku mezinárodní přehlídky rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio rozdávala ocenění. Do Síně Slávy vstoupily rozhlasové legendy. Literát a režisér Českého rozhlasu Brno Antonín Přidal a dva letos zesnulí autoři, novinář a publicista Jiří Ješ a novinář a politik Jiří Dienstbier.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Účastnice kurzu Volná novinářka, redakce a rodina v ČT

Úterý, 11. říjen 2011, red

Nakladatelství Šuplík Andrey Sasínové, která navštěvovala kurzy projektu Volná novinářka, redakce a rodina, se stalo námětem reportáže pořadu Týden v regionech.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Texty z konference

Středa, 5. říjen 2011, red

Dva z příspěvků, které zazněly na konferenci "Česká novinářka" pořádané občanským sdružením Hermés a Syndikátem novinářům ČR, vám poskytujeme ke stažení. Místopředsedkyně Syndikátu novinářů ČR Jana Holoubková ve svém textu zhodnotila projekt Volná novinářka, redakce a rodina, který vzbudil nečekaný ohlas. Novinářka Lída Rakušanová popsala svoje zkušenosti s prací na volné noze.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Konference "Česká novinářka" - praktické rady i příběhy z historie žurnalistiky

Pátek, 30. září 2011, kak

Ve čtvrtek 29. září se uskutečnila konference "Česká novinářka", kterou uspořádalo občanské sdružení Hermés, Syndikát novinářů ČR a Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Devatenáct přednášejících účastníky seznámilo se svými praktickými zkušenostmi či s teoretickými poznatky o historii médií a jejich obsahu.

Přidejte komentář! | Celý článek »