Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Zprávy

Nezávislá ruská televize Sovershenno Sekretno čelí tlaku na dřívější ukončení vysílání

Úterý, 16. říjen 2012, pf

Nezávislá ruská televizní stanice Sovershenno Sekretno dostala náznaky, že bude nucena ukončit svou činnost už v březnu příštího roku, tedy o dvacet měsíců dříve, než činí lhůta ve smlouvě s poskytovatelem vysílání. Stanice se rozjela před šesti lety. Její program v současné době přijímá 15 milionů lidí.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

The New York Times spustí příští rok nový web v Portugalštině

Pondělí, 15. říjen 2012, pf

Americký list The New York Times plánuje příští rok pro Brazilce spustit zpravodajský web v Portugalštině. Za rozhodnutím stojí snaha vyjít vstříc rostoucí poptávce po inzerci v Latinské Americe, kde se v poslední době lákavým způsobem rozvíjí trh.

1 komentář | Celý článek »

Zprávy

CNN vytvořila novou skupinu CNN Films. Rozšiřuje mediální obsah o původní dokumenty

Čtvrtek, 11. říjen 2012, red

Stanice CNN se rozhodla učinit akvizici a vytvořit novou sekci zvanou CNN Films. Ta bude odpovídat za tvorbu dokumentárních pořadů pro potřeby dvou kanálů - CNN a CNN International. Zprávu přinesl server společnosti ABU, která sdružuje asijské a tichomořské vysílatele.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Marocký žurnalista Ali Lmrabet čelí nátlaku kvůli informování o elitách země

Středa, 10. říjen 2012, red

V Maroku se vzrůstající měrou dochází k porušování svobodného přístupu k informacím. Mnozí novináři čelí trvalému tlaku, protože kritizují určité politické elity nebo proto, že se zabývají tématy, která se ať už přímo nebo nepřímo týkají krále Muhammada IV.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Vlivný španělský list El Pais propustí zřejmě až čtvrtinu zaměstnanců

Pondělí, 8. říjen 2012, pf

Vlivný španělský list El Pais začne od příštího týdne redukovat platy a propouštět zaměstnance. Oznámila to v minulých dnech mediální skupina Prisa, která deník vlastní. Mezi důvody patří pokles příjmů z inzerce a nepříznivá situace na odbytišti.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Skupina Piano rozšířila na Slovensku nabídku pro předplatiele zpráv na internetu

Pátek, 5. říjen 2012, red

Skupina Piano Media, která na Slovensku koordinuje a zařizuje zpoplatňování mediálních obsahů předních sdělovacích prostředků, rozšířila nabídku pro předplatitele. Čtyři média přidala exkluzivní články, galerie fotografií a rozšířila přístup k videím. Jedná se v pořadí již o třetí takový krok. Cena za služby je 3,90 EUR za měsíc, resp. 39 EUR za rok.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Turecko hostí čtvrtý ročník Evropské konference komunikace

Středa, 3. říjen 2012, red

Rozšířit si obzory a poznat nové zajímavé lidi mohou novináři na Evropské konferenci komunikace, která se koná od 24. do 27. října letošního roku v tureckém Istanbulu. Jako zastřešující téma organizátoři vybrali kromě jiného sociální média.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Dva útočníci zastřelili v Pákistánu novináře

Úterý, 2. říjen 2012, pf

Smutná zpráva o smrti novináře Abdula Haqa Balucha přišla z Pákistánu. Organizace Reportéři bez hranic vyzvala tamní úřady k ochraně žurnalistů a kondolovala rodině, přátelům a kolegům zemřelého.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Významná světová novinářská cena Kurta Schorka zná své vítěze

Pondělí, 1. říjen 2012, pf

Americká novinářka Sarah Topolová, která pracuje na volné noze v egyptské Káhiře, a reportér z Mexika Humberto Padgett obdrželi cenu Kurta Schorka za rok 2012. Ocenění uděluje stejnojmenný fond založený na počest tragicky zesnulého amerického žurnalisty.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Muž v Hondurasu dostal 28 let za vraždu novináře

Pátek, 14. září 2012, red

Soud v Hondurasu poslal na 28 let za mříže Jonathana Cockborna Delgana, který v dubnu 2010 zastřelil televizního producenta a moderátora Jorga Alberta Orellana. Podle soudce vražda nesouvisela s prací oběti.

Přidejte komentář! | Celý článek »