Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Zprávy

Německá nadace pořádá pro novináře ze střední a východní Evropy seminář

Středa, 18. červenec 2012, pf

Možnost načerpat nové zkušenosti nejen z mediální oblasti se teď otvírá 14 novinářům do 40 let ze střední a východní Evropy. Saská nadace pro mediální vzdělávání (SSM) pořádá v Lipsku seminář, který se koná od 17. do 28. září. Podmínkou účasti je práce žurnalisty a pokročilá znalost německého jazyka.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Katedra žurnalistiky v Praze chystá letní školu s tématem online médií

Středa, 11. červenec 2012, red

Se zajímavou možností nejen pro mladé lidi, kteří uvažují o studiu novinařiny, přichází Katedra žurnalistiky FSV UK v Praze. Pod vedením lektorů Miloše Čermáka a Davida Javůrka se rozhodla uspořádat letní školu s tématem internetového zpravodajství. Přihlášování končí 10. září.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Klub fotoreportérů vystavuje část své sbírky v Jindřichově Hradci

Pondělí, 9. červenec 2012, red

Klub fotoreportérů Syndikátu novinářů vystavuje v prostorách bývalé jezuitské koleje v Jindřichově Hradci vybrané archivní snímky, které pořídili zaměstnanci ČTK a dalších tištěných médií. Klubu se povedlo fotografie určené k likvidaci zachránit v době stěhování Syndikátu z pražské Pařížské ulice v roce 2005.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Evropská cena k tématu stárnutí se otevírá českým novinářům

Středa, 4. červenec 2012, Lukáš Pfauser

Čeští žurnalisté dostali možnost usilovat o novinářskou cenu, kterou v rámci Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity vyhlašuje Evropská komise s organizací AGE Platform. Ta sdružuje Evropany nad 50 let věku. Dodat příspěvky lze do soboty 1. září 2012.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Etická komise se zabývala případem "zmláceného hocha" z Břeclavi

Středa, 27. červen 2012, red

Komise pro etiku Syndikátu novinářů se zabývala podáním zástupce šéfredaktora Respektu Marka Švehly na servery novinky.cz a iDnes.cz. Novináře k tomuto kroku přiměl způsob, jakým portály informovaly o případu tzv. zmláceného hocha z Břeclavi. Komise redakcím mj. doporučila vycházet v podobných situacích nejen ze dvou, ale i z více zdrojů.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Před rokem zemřela Renata Elhenická

Pondělí, 25. červen 2012, red

Smutnou zprávu si připomíná česká žurnalistika. Uplynul rok, co zemřela novinářka, PR konzultantka a vydavatelka Renata Elhenická, která působila i jako tajemnice Dagmar Havlové.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

V Západních Čechách opět funguje pobočka Syndikátu novinářů

Pátek, 22. červen 2012, Jan Švábek

V západních Čechách byla po více než deseti letech obnovena činnost regionální pobočky Syndikátu novinářů ČR. Syndikát západočeských novinářů byl ustaven v prosinci 2011 a sdružuje na šedesát novinářů v Plzeňském a Karlovarském kraji. Kromě Plzně má své styčné důstojníky také v Karlových Varech a Mariánských Lázních.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Syndikát novinářů: Blesk překročil etické principy

Úterý, 22. květen 2012, red

Komise pro etiku Syndikátu novinářů ČR se už po několikáté zabývala články s rasistickým podtextem. Zvláštní pozornost pak její členové věnovali komentáři uveřejněném v Blesku v polovině května s názvem Dávka pro šejdíře. Tento text podle členů komise překročil hranice etických principů a ve veřejném prohlášení apelují na společenskou odpovědnost vydavatele.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Studenti žurnalistiky o své praxi: hodně práce za málo peněz

Čtvrtek, 22. březen 2012, Tereza Svítilová

Na jaře 2008 pořádala Katedra žurnalistiky FF UP v Olomouci průzkum o začínajících novinářích. Téměř polovina z celkem 170 redakcí, které se ankety účastnily, považuje za největší slabinu mladých žurnalistů nedostatek vlastních nápadů. Naopak nejvíce oceňují praktické znalosti žurnalistických žánrů a postupů.

1 komentář | Celý článek »

Zprávy

Vyhrál jeden, ale neprohrál nikdo

Středa, 14. březen 2012, š.iva

O kom je řeč? Jde o zhruba padesátku mladých lidí, kteří se zúčastnili v pořadí už sedmého ročníku autorské soutěže z Moravy a Slezska. Tradičně ji pro začínající žurnalisty pořádá Syndikát novinářů Ostrava za finanční podpory své mateřské organizace. 

Přidejte komentář! | Celý článek »