Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Zprávy

Webové stránky Journalismfund.eu v nové podobě

Čtvrtek, 27. prosinec 2018, HaM

Organizace Journalismfund.eu představila své nové webové stránky, které jsou díky jednoduchému designu a snadné navigaci pro uživatele přehlednější. 

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Rusko, Evropa a média aneb mezinárodní konference v Sofii

Pátek, 21. prosinec 2018, red

V první polovině listopadu se v bulharské Sofii uskutečnila mezinárodní konference na téma „Rusko a Evropa – hlavní problémy současné mezinárodní žurnalistiky“. Na pozvání pořadatele se jí zúčastnil také zástupce Syndikátu novinářů ČR, a to předseda Syndikátu novinářů Prahy a Středočeského kraje, Marek Zouzalík.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Koncentrace médií trápí celou Evropu

Pondělí, 17. prosinec 2018, HaM

Pro termín Newsocracy nám čeština asi neposkytne stejně znělý a jednoduchý název, ovšem to nic nemění na skutečnosti, že struktura vlastnictví médií zavdává pádný důvod ke znepokojení. Do jakých rukou se média soustřeďují a jaký to má vliv na demokracii? Takové otázky se pokusili zodpovědět účastníci pražské konference NEWSOCRACY: Why the media ownership concerns us all.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Vyšlo závěrečné číslo letošního ročníku Mediažurnálu.

Pátek, 14. prosinec 2018, HaM

 Už to bude čtvrt století, co Syndikát novinářů ČR vydává svůj časopis Mediažurnál, jehož letošní čtvrté číslo dostáváte do rukou právě v těchto dnech. Neuškodí si při této příležitosti připomenout, že zatímco tištěný Mediažurnál vychází od roku 1994 (jeho předchůdcem byl Informační bulletin SN ČR), s elektronickou verzí časopisu se setkáváme teprve před osmi lety, a to prostřednictvím čísla 4/2000 (viz archiv starších čísel).

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Jednání o dani z digitálních služeb stále na stole, ministrům financí členských zemí EU chybí podpora dalších zemí.

Čtvrtek, 6. prosinec 2018, HaM

Pravidla mezinárodního zdaňování příjmů jsou pozadu za současným vysoce digitalizovaným obchodním modelům, proto evropská komise navrhuje daň z digitálních služeb (Digital services tax - DST). Podle té by každá společnost platila spravedlivý podíl daně v daném členském státě EU, a to do té doby, než bude nalezena shoda na trvalé změně způsobu zdanění digitálních služeb. V současné době totiž platí tradiční firmy podstatně vyšší daně než podniky internetové, které často ani nemají v Evropě žádné sídlo a proto nemohou být na kontinentu daněny, případně podnikají v evropských zemích s výhodnými daňovými režimy.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Novinářská cena 2018 - nominujte nejlepší novinářské počiny roku

Úterý, 4. prosinec 2018, HaM

Od 1. prosince 2018 až do 1. února 2019 může široká veřejnost, jednotlivé redakce i sami novináři nominovat nejlepší žurnalistické práce do již 9. ročníku soutěže o Novinářské ceny, které se udělují za kvalitní příspěvky ve 12 kategoriích psané, audiovizuální a online žurnalistiky.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Svoboda maďarských médií znovu přiškrcena

Úterý, 4. prosinec 2018, HaM

Chcete-li vědět, co představují útoky na média pro budoucnost demokracie ve světě, udělejte si výlet do Budapešti, doporučila komentátorka listu New York Times Pamela Druckermanová ve svém komentáři k aktuální situaci na maďarské mediální scéně. Vlastníci většiny tamních provládních médií totiž vložili aktiva do nadace, která se stane dominantním pravicovým mediálním konglomerátem v zemi, jak informovala agentura AP. Středoevropská tisková a mediální nadace (CEPMF) bude sdružovat internetové zpravodajské portály, kabelové televize, rozhlas, bulvární a sportovní noviny, časopisy a veškerá regionální maďarská periodika.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

NEWSOCRACY: Kdo vlastní média a co to znamená?

Pátek, 30. listopad 2018, HaM

Přijďte s námi diskutovat o tom, jak koncentrace vlastnictví médií ohrožuje svobodu tisku v České republice a v Evropě. 

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

UNCOVERED – ODHALENO

Čtvrtek, 29. listopad 2018, HaM

Odhalena je v tomto případě zatím vstupní informace o tom, že se ve dnech 31. ledna a 1. února 2019 koná v Berlíně konference o investigativní žurnalistice pro Evropu.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Ani osvobozující rozsudek neotevřel egyptskému fotografovi bránu z vězení.

Středa, 28. listopad 2018, HaM

Již před čtvrt rokem si fotoreportér Mahmúd Abú Zajd alias Shawkan odseděl pětiletý trest za to, že fotil pouliční protesty, ale dosud nebyl propuštěn. Proti této nespravedlnosti se vymezují lidskoprávní organizace i novináři po celém světě.

Přidejte komentář! | Celý článek »