Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Zprávy

Zlatá Viktorie in memoriam

Pondělí, 5. listopad 2018, red

Dvěma novinářům, kteří psali doslova „o život“, byla posmrtně udělena německá mediální cena Zlatá Viktorie.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Evropská cena za vynikající žurnalistiku

Čtvrtek, 1. listopad 2018, red

Pokud se chcete ucházet o Evropskou novinářskou cenu dotovanou lákavou částkou 10.000 eur, máte možnost až do letošního 14. prosince přihlásit své práce. 

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Řád Bílého lva obdržel Karel Lánský, výrazná osobnost Československého rozhlasu

Úterý, 30. říjen 2018, red

Karel Lánský, výrazná osobnost Československého rozhlasu, dnes z rukou prezidenta České republiky Miloše Zemana převzal Řád Bílého lva. Nejvyšší státní vyznamenání obdržel Karel Lánský za nezávislé vysílání a vedení tehdejšího Československého rozhlasu v době invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Svobodná univerzita Berlín nabízí zajímavá stipendia pro novináře

Pondělí, 29. říjen 2018, red

Evropský novinářský spolek (EJF) vyhlašuje opět zajímavá stipendia pro novináře na Svobodné univerzitě v Berlíně. Studijní pobyt bude probíhat od 1. října 2019 do 31. července 2019. Více informací o třech kategoriích i možnostech přihlášení naleznete v článku níže. Konečné datum pro podání přihlášek je 28. února příštího roku. 

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Český rozhlas Radiožurnál odvysílal dosud nezveřejněný projev T. G. Masaryka

Pátek, 26. říjen 2018, red

Český rozhlas Radiožurnál u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky odvysílal dosud nezveřejněné úryvky projevu prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka z roku 1931. Nejdůležitější části projevu společně s reakcemi historiků byly zveřejněny ve speciální části Hlavních zpráv stanic Český rozhlas Radiožurnál a Český rozhlas Plus.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Sacharovova cena: Evropský parlament ji za svobodu myšlení udělil vězněnému ukrajinskému režisérovi Olehu Sencovovi

Čtvrtek, 25. říjen 2018, red

Evropský parlament udělil Sacharovovu cenu za svobodu myšlení vězněnému ukrajinskému režisérovi Olehu Sencovovi. Oznámila to nejsilnější parlamentní frakce Evropská lidová strana (ELS), která jej na ocenění také navrhla.

Komentáře nejsou povoleny! | Celý článek »

Zprávy

Chášukdží prý zemřel, protože hovořil příliš otevřeně

Středa, 24. říjen 2018, red

Saúdskoarabský opoziční novinář Džamál Chášukdží zemřel, protože hovořil příliš otevřeně. Řekla to tvář kampaně za právo Saúdských Arabek řídit automobil Manal Šarífová. Chášukdží, jehož vraždu Rijád už přiznal, byl její přítel.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Zemřel známý liberecký novinář Luboš Příhoda

Pondělí, 22. říjen 2018, red

Ve věku 84 let zemřel 16. října známý liberecký novinář Luboš Příhoda, který byl v letech 1990 až 2014 členem Řídicího výboru Syndikátu novinářů ČR. Luboš Příhoda se chvalně zapsal také coby držitel ceny Local Press Awards v kategorii místní historie a kultura za publicistickou stať Rok 1969 v Liberci. Profesně za sebou zanechal coby novinář výraznou stopu. Přečtěte si celý profesní medailonek zesnulého libereckého novináře.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Koncert Českého rozhlasu s největšími hity století rozezní v neděli 28. října Staroměstské náměstí

Pátek, 19. říjen 2018, red

Český rozhlas zve u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky na koncert největších hitů století v podání předních českých interpretů, jakými jsou Karel Gott, Marta Kubišová nebo Lucie Bílá. Koncert se uskuteční v neděli 28. října od 14 hodin na Staroměstském náměstí a vstup je zcela zdarma.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Británie chystá protiteroristickou legislativu, která může ohrozit svobodu tisku

Čtvrtek, 18. říjen 2018, red

Velká Británie připravuje protiteroristický zákon, který může mít podle Evropské novinářské federace (EFJ) dopad na oblast svobody tisku. Stejný názor má i britské odborové sdružení novinářů a lidskoprávní organizace.

Přidejte komentář! | Celý článek »