Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Zprávy

Aktuální výstava v Presscentru – Miroslav Martinovský

Pondělí, 4. březen 2019, red

Klub novinářů-fotoreportérů připravil pro návštěvníky Presscentra SN ČR další ze série výstav seznamujících s prací významných osobností české fotografie a fotožurnalistiky. Současná expozice, kterou si můžete přijít prohlédnout na pražské Senovážné náměstí 23 v pracovních dnech od 9 do 15 hodin, představuje fotoreportéra Miroslava Martinovského.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Známý egyptský fotoreportér Shawkan, nositel ocenění UNESCO/Guillermo Cano Press Freedom Prize, se dostal z vězení.

Pondělí, 4. březen 2019, HaM

Po více než pěti letech byl v pondělí 4. 2. 2019 propuštěn na svobodu Mahmúd Abú Zajd, známý pod jménem Shawkan. Spolu s dalšími dvěma fotografy byl zadržen v roce 2013 v souvislosti s focením protestů na náměstí Rabaa v Káhiře, jež přerostly do krvavých střetů mezi přívrženci svrženého prezidenta Mursího a policií.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Králem vzduchu byl vyhlášen Martin Šonka

Neděle, 24. únor 2019, František Kučera

Aeroklub ČR, Letecká amatérská asociace, Klub leteckých novinářů ČR a Svaz modelářů ČR vyhlašovali nejlepší letecké sportovce za rok 2018. Slavnostní akce se konala pod záštitou Hospodářského výboru poslanecké sněmovny a pod patronátem Podvýboru pro letectví a kosmické programy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Výzva slovenským státním orgánům a justici u příležitosti prvního výročí vraždy Jána Kuciaka

Středa, 20. únor 2019, red


Všechny níže podepsané organizace hájící svobodu médií, které reprezentují tisíce novinářů a obhájců lidských práv v Evropě, naléhavě vyzývají slovenské úřady, aby bezodkladně vyšetřili, kdo je ve státě odpovědný za selhání, kvůli němuž se nepodařilo zabránit vraždě Jána Kuciaka.

Ve čtvrtek 21. února 2019 to bude rok, co byl na Slovensku zavražděn Ján Kuciaka a jeho snoubenka Martina Kušnírová. Ján Kuciak se zabýval přeshraniční korupcí a vazbami mezi mocnými lidmi a nejrůznějšími mafiánskými sítěmi.

 

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Syndikát novinářů Zlínského kraje uspořádal již 24. ročník turnaje v malé kopané. Ve finále Press cupu novináři podlehli hasičům.

Pondělí, 18. únor 2019, Jan Čada

Hasiči vyhráli po zásluze, stříbro žurnalistů z Press cupu ale hřeje. Pěkně sytá porce 26 utkání hraných na 11 minut a 11 vteřin. Do 24. ročníku nastoupilo 9 týmů. Celkové prvenství Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, druhé místo novinářského týmu, třetí pro Sportovní klub Policie České republiky. Místo konání – zlínská Sportovní hala Euronics. To jsou základní fakta nejstaršího fotbalového halového turnaje ve Zlínském kraji, který tradičně pořádá Syndikát novinářů Zlínského kraje.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Další útok na svobodu tisku, na Filipínách vyvolalo protesty zatčení novinářky, kterou časopis Time ocenil jako strážkyni pravdy.

Pátek, 15. únor 2019, HaM

V hlavním městě Filipín Manile se demonstruje za svobodu tisku kvůli středečnímu zatčení mezinárodně oceňované novinářky Marie Ressaové, kterou úřady obvinily z šíření pomluvy publikované na jejím internetovém serveru Rappler. Sama Ressaová i její domácí a zahraniční profesní kolegové to považují za pokus vlády prezidenta Duterteho zastrašit a umlčet na Filipínách kritické hlasy.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Největší čeští slídilové za rok 2018 vyhlášeni. Mimo anticen předána i pozitivní cena Edwarda Snowdena.

Čtvrtek, 14. únor 2019, HaM

Ve čtrnáctém ročníku Cen Velkého bratra (Big Brother Awards), tedy antiocenění největších slídilů, které vyhlašuje společnost Iuridicum Remedium, se ve čtyřech kategoriích umístili: Facebook, Finanční správa ČR, společnost iRobot a Petr Stuchlík.

Jedinou pozitivní cenu Edwarda Snowdena získala spotřebitelská organizace BEUC.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

V Česku byl založen národní výbor Mezinárodního tiskového institutu (CZ IPI)

Čtvrtek, 14. únor 2019, red

V České republice byla založena národní pobočka Mezinárodního tiskového institutu (International Press Institute – IPI), globální organizace sdružující především vedoucí pracovníky médií a přední novináře a komentátory. 

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Ceny pro novináře-hrdiny a průkopníky v oblasti médií 2019

Úterý, 12. únor 2019, HaM

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Ve stínu násilí: novináři pracovníci médií zabití v roce 2018

Pátek, 8. únor 2019, HaM

Mezinárodní federace novinářů (IFJ) zveřejnila neradostnou bilanci novinářů a pracovníků médií, kteří v roce 2018 zaplatili v souvislosti se svou profesí vlastním životem.

Přidejte komentář! | Celý článek »