Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Zprávy

Studenti žurnalistiky o své praxi: hodně práce za málo peněz

Čtvrtek, 22. březen 2012, Tereza Svítilová

Na jaře 2008 pořádala Katedra žurnalistiky FF UP v Olomouci průzkum o začínajících novinářích. Téměř polovina z celkem 170 redakcí, které se ankety účastnily, považuje za největší slabinu mladých žurnalistů nedostatek vlastních nápadů. Naopak nejvíce oceňují praktické znalosti žurnalistických žánrů a postupů.

1 komentář | Celý článek »

Zprávy

Vyhrál jeden, ale neprohrál nikdo

Středa, 14. březen 2012, š.iva

O kom je řeč? Jde o zhruba padesátku mladých lidí, kteří se zúčastnili v pořadí už sedmého ročníku autorské soutěže z Moravy a Slezska. Tradičně ji pro začínající žurnalisty pořádá Syndikát novinářů Ostrava za finanční podpory své mateřské organizace. 

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Syndikát českých novinářů: ParlamentníListy.cz porušily dva články etického kodexu

Pátek, 9. březen 2012, kak

Komise pro etiku Syndikátu českých novinářů vydala své stanovisko k nedávné kauze serveru ParlamentíListy.cz, který v únoru vydal smyšlenou protiromskou zprávu. Nepravdivé informace o krádeži v romské politické straně pak převzalo několik médií. Poté, kdy se novinářům ze serveru Romea.cz podařilo prokázat, že se popisovaná událost nikdy nestala, se redakce webu ParlamentníListy.cz omluvila a s autorem smyšleného textu ukončila spolupráci. Podle Komise pro etiku server ParlamentníListy.cz porušil dva paragrafy Etického kodexu novináře. Celé stanovisko komise uvádíme dále v článku.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Komise pro etiku uveřejnila nová stanoviska

Pátek, 2. březen 2012, kak

Letos v únoru řešili členové Komise pro etiku Syndikátu českých novinářů například stížnost Aleše Hámy na bulvární www.ahaonline.cz nebo vulgární diskuse na serveru Deník.cz.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Zemřel novinář Toník Hančl

Čtvrtek, 23. únor 2012, jch

Dne 20. února 2012 se navždy uzavřela životní dráha jedné z brněnských novinářských legend. 

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Méně práce pro novináře

Pondělí, 16. leden 2012, Kateřina Kořínková

Loni si novináři hledali práci mnohem obtížněji než v předcházejícím roce. Vyplývá to ze statistik společnosti LMC, která provozuje portály jobs.cz a prace.cz. Zatímco v roce 2010 nabízeli zaměstnavatelé celkem 504 míst pro redaktory, editory nebo šéfredaktory, loni to bylo jen 356 pracovních pozic.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Novinářská cena 2011

Pondělí, 9. leden 2012, red

Necelý měsíc mají novináři, vydavatelé anebo čtenáři na to, aby přihlásili kvalitní články či reportáže do soutěže Novinářská cena 2011, kterou vyhlásila Nadace Open Society Fund Praha. Příspěvky budou posuzovány v deseti kategoriích. Odborné poroty budou hodnotit zvlášť tištěná, audiovizuální a online média. V každé kategorii budou v dubnu vyhlášeni tři nominovaní autoři, z nichž porota vybere jednoho vítěze, který získá cenu v hodnotě 20 tisíc korun.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Deník Referendum žádá své čtenáře o finanční pomoc

Středa, 21. prosinec 2011, kak

V době zpoplatňování internetových obsahů zpravodajských médií se s žádostí o finanční podporu, v tomto případě dobrovolnou, obrátil na svoje čtenáře i jeden z mála levicových deníků u nás, internetový Deník Referendum. Jeho redakce vyzvala čtenáře, aby pravidelně posílali dobrovolný příspěvek začínající na šedesáti korunách za měsíc. Zatím se sešlo přes sedmdesát tisíc korun.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Soutěž o nejlepší školní časopis má další vítěze

Sobota, 10. prosinec 2011, Ivana Šuláková

Titul školní časopis roku 2011 získaly v soutěži o nejlepší školní časopis letošního roku redakce Gymplos (kategorie střední školy), GAG-BEN (kategorie základní škola II. stupeň), Třesk (kategorie základní škola I+II. stupeň) a Babický školáček (kategorie základní škola I. stupeň).

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Seminář o hudbě v Českém rozhlasu: osvícený dramaturg versus vůle lidu

Čtvrtek, 1. prosinec 2011, Kateřina Kořínková

Rada Českého rozhlasu chce otevřít diskuzi o hudbě vysílané na vlnách Českého rozhlasu. Do karlínského studia ČRo proto dnes pozvala odborníky i laiky na veřejný seminář. Největší emoce vzbudila debata o hudební podobě Radiožurnálu. Zásadní závěry z ní ale nevyplynuly, naopak diskutující do sebe naráželi stále stejnými argumenty.

Přidejte komentář! | Celý článek »