Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Zprávy

Novinářská cena 2011

Pondělí, 9. leden 2012, red

Necelý měsíc mají novináři, vydavatelé anebo čtenáři na to, aby přihlásili kvalitní články či reportáže do soutěže Novinářská cena 2011, kterou vyhlásila Nadace Open Society Fund Praha. Příspěvky budou posuzovány v deseti kategoriích. Odborné poroty budou hodnotit zvlášť tištěná, audiovizuální a online média. V každé kategorii budou v dubnu vyhlášeni tři nominovaní autoři, z nichž porota vybere jednoho vítěze, který získá cenu v hodnotě 20 tisíc korun.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Deník Referendum žádá své čtenáře o finanční pomoc

Středa, 21. prosinec 2011, kak

V době zpoplatňování internetových obsahů zpravodajských médií se s žádostí o finanční podporu, v tomto případě dobrovolnou, obrátil na svoje čtenáře i jeden z mála levicových deníků u nás, internetový Deník Referendum. Jeho redakce vyzvala čtenáře, aby pravidelně posílali dobrovolný příspěvek začínající na šedesáti korunách za měsíc. Zatím se sešlo přes sedmdesát tisíc korun.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Soutěž o nejlepší školní časopis má další vítěze

Sobota, 10. prosinec 2011, Ivana Šuláková

Titul školní časopis roku 2011 získaly v soutěži o nejlepší školní časopis letošního roku redakce Gymplos (kategorie střední školy), GAG-BEN (kategorie základní škola II. stupeň), Třesk (kategorie základní škola I+II. stupeň) a Babický školáček (kategorie základní škola I. stupeň).

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Seminář o hudbě v Českém rozhlasu: osvícený dramaturg versus vůle lidu

Čtvrtek, 1. prosinec 2011, Kateřina Kořínková

Rada Českého rozhlasu chce otevřít diskuzi o hudbě vysílané na vlnách Českého rozhlasu. Do karlínského studia ČRo proto dnes pozvala odborníky i laiky na veřejný seminář. Největší emoce vzbudila debata o hudební podobě Radiožurnálu. Zásadní závěry z ní ale nevyplynuly, naopak diskutující do sebe naráželi stále stejnými argumenty.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Komise pro etiku řeší spolupráci brněnského primátora s redaktorkou Blesku

Sobota, 26. listopad 2011, kak

Na svém listopadovém zasedání projednávala Komise pro etiku Syndikátu českých novinářů mimo jiné stížnost na spolupráci brněnského primátora Romana Onderky s brněnskou redaktorkou deníku Blesk. Podle stížnosti redaktorka dostávala dotazy novinářů, které chodily na oficiální emailovou adresu primátora. Primátor i redaktorka to stěžovateli, jehož jméno není ve zprávě Komise uvedeno, vysvětlili tím, že redaktorka pro primátora pracovala jako korektorka jeho odpovědí novinářům.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

V sokolovské knihovně se diskutovalo o současné podobě novin

Pondělí, 21. listopad 2011, Lukáš Pfauser

Lidé se zájmem o nové informace z oblasti novinařiny dorazili první listopadový víkend do sokolovské knihovny na seminář zvaný Zboží prodává obal, noviny, titulky (a fotky). Přednáška, kterou vedl dlouholetý člen Syndikátu novinářů ČR Vladislav Podracký, se zabývala mimo jiné novými trendy při vytváření obsahu tištěných periodik.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Novináři a korupce: kompromisy a žaloby

Neděle, 13. listopad 2011, kak

Přinášet informace o stále dalších korupčních zprávách ničemu neprospívá, míní redaktor Ondřej Kundra z Respektu. Byl jedním ze tří hlavních mluvčích debaty na téma Korupce a média, která se uplynulý pátek konala v Brně u příležitosti předání ceny pro nejlepšího regionálního novináře. Panelové dikuse se zúčastnil také István Léko, šéfredaktor serveru Česká pozice a Karel Randák z Nadace proti korupci.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Regionální novinářské ceny do Českých Budějovic

Neděle, 13. listopad 2011, kak

Cenu pro regionální novináře, kterou už podeváté udělila Nadace Konráda Adenauera, si z Brna letos odvezli Hana Soukupová z českobudějovické redakce Českého rozhlasu a Radek Gális z Českobudějovického deníku. Porota hodnotila téměř sto příspěvků, vítěze vybírala pro dvě kategorie - rozhlas a tisk.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Archiv časopisu Revue pro média

Úterý, 8. listopad 2011, red

Redakce dnes už neexistujícího časopisu přinášející kritickou reflexi médií Revue pro média obnovila svůj archiv. Revue vycházela v letech 2001 až 2005. Jednotlivá vydání byla vždy věnována jednotícímu tématu, které souvisí s médii, například válka, sport anebo veřejná služba. Na projekt Revue pro média navázal časopis Mediální studia, který v minulosti vydával také Syndikát novinářů ČR, dnes jej zaštiťuje Fakulta sociálních věd UK.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Cena Respektu pro Reportéry ČT

Sobota, 29. říjen 2011, kak

Týdeník Respekt ve spolupráci s Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů v Jihlavě popáté vybíral nejlepší televizní nebo on-line reportáž uplynulého roku. Cenu Respektu tentokrát získal Filip Černý z redakce pořadu Reportéři ČT, který byl oceněn zatím v každém ročníku soutěže.

Přidejte komentář! | Celý článek »