Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Zprávy

The New York Times spustí příští rok nový web v Portugalštině

Pondělí, 15. říjen 2012, pf

Americký list The New York Times plánuje příští rok pro Brazilce spustit zpravodajský web v Portugalštině. Za rozhodnutím stojí snaha vyjít vstříc rostoucí poptávce po inzerci v Latinské Americe, kde se v poslední době lákavým způsobem rozvíjí trh.

1 komentář | Celý článek »

Zprávy

CNN vytvořila novou skupinu CNN Films. Rozšiřuje mediální obsah o původní dokumenty

Čtvrtek, 11. říjen 2012, red

Stanice CNN se rozhodla učinit akvizici a vytvořit novou sekci zvanou CNN Films. Ta bude odpovídat za tvorbu dokumentárních pořadů pro potřeby dvou kanálů - CNN a CNN International. Zprávu přinesl server společnosti ABU, která sdružuje asijské a tichomořské vysílatele.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Marocký žurnalista Ali Lmrabet čelí nátlaku kvůli informování o elitách země

Středa, 10. říjen 2012, red

V Maroku se vzrůstající měrou dochází k porušování svobodného přístupu k informacím. Mnozí novináři čelí trvalému tlaku, protože kritizují určité politické elity nebo proto, že se zabývají tématy, která se ať už přímo nebo nepřímo týkají krále Muhammada IV.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Vlivný španělský list El Pais propustí zřejmě až čtvrtinu zaměstnanců

Pondělí, 8. říjen 2012, pf

Vlivný španělský list El Pais začne od příštího týdne redukovat platy a propouštět zaměstnance. Oznámila to v minulých dnech mediální skupina Prisa, která deník vlastní. Mezi důvody patří pokles příjmů z inzerce a nepříznivá situace na odbytišti.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Skupina Piano rozšířila na Slovensku nabídku pro předplatiele zpráv na internetu

Pátek, 5. říjen 2012, red

Skupina Piano Media, která na Slovensku koordinuje a zařizuje zpoplatňování mediálních obsahů předních sdělovacích prostředků, rozšířila nabídku pro předplatitele. Čtyři média přidala exkluzivní články, galerie fotografií a rozšířila přístup k videím. Jedná se v pořadí již o třetí takový krok. Cena za služby je 3,90 EUR za měsíc, resp. 39 EUR za rok.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Turecko hostí čtvrtý ročník Evropské konference komunikace

Středa, 3. říjen 2012, red

Rozšířit si obzory a poznat nové zajímavé lidi mohou novináři na Evropské konferenci komunikace, která se koná od 24. do 27. října letošního roku v tureckém Istanbulu. Jako zastřešující téma organizátoři vybrali kromě jiného sociální média.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Dva útočníci zastřelili v Pákistánu novináře

Úterý, 2. říjen 2012, pf

Smutná zpráva o smrti novináře Abdula Haqa Balucha přišla z Pákistánu. Organizace Reportéři bez hranic vyzvala tamní úřady k ochraně žurnalistů a kondolovala rodině, přátelům a kolegům zemřelého.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Významná světová novinářská cena Kurta Schorka zná své vítěze

Pondělí, 1. říjen 2012, pf

Americká novinářka Sarah Topolová, která pracuje na volné noze v egyptské Káhiře, a reportér z Mexika Humberto Padgett obdrželi cenu Kurta Schorka za rok 2012. Ocenění uděluje stejnojmenný fond založený na počest tragicky zesnulého amerického žurnalisty.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Muž v Hondurasu dostal 28 let za vraždu novináře

Pátek, 14. září 2012, red

Soud v Hondurasu poslal na 28 let za mříže Jonathana Cockborna Delgana, který v dubnu 2010 zastřelil televizního producenta a moderátora Jorga Alberta Orellana. Podle soudce vražda nesouvisela s prací oběti.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

V Portugalsku začala debata o privatizaci veřejnoprávních stanic v portfoliu RTP

Úterý, 11. září 2012, pf

V Portugalsku se začalo hovořit o privatizaci nebo zastavení provozu stanic veřejnoprávního rozhlasového a televizního vysilatele RTP, který čelí finančním problémům. Na návrh reagoval evropský mediální sektor, kde mnoho lidí považuje veřejnou službu za klíčovou.

Přidejte komentář! | Celý článek »