Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Zprávy

IPI spustil masivní kampaň za propuštění egyptského novináře Husseina a jeho kolegů

Pátek, 16. únor 2018, red

Významnou kampaň za propuštění egyptského novináře Mahmouda Husseina a dalších jeho kolegů z branže spustil v uplynulých dnech Mezinárodní tiskový institut (IPI). Žurnalista se dostal do vězení na základě nepodložených důkazů a smyšlených obvinění – prostě proto, že dělal svou práci, píše server IPI. Přečtěte si více informací.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Dva etiopští novináři jsou po sedmi letech na svobodě, ve vězení byli neoprávněně

Čtvrtek, 15. únor 2018, red

Dobrou zprávu o propuštění dvou etiopských novinářů přinesl v těchto dnech na svém webu Výbor na ochranu novinářů (CPJ). Eskinder Naga a Woubshet Taye strávili za mřížemi skoro sedm let. Soud je poslal do vězení za činy spojené s údajnou podporou teroristických organizací.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Stáhněte si nejnovější číslo syndikátního Mediažurnálu

Středa, 14. únor 2018, red

Syndikát novinářů ČR vydal v těchto dnech další číslo populárního časopisu Mediažurnál. Čtvrtletník se věnuje kromě jiného tématu nové televize, kterou spustil Seznam.cz nebo shrnujícímu textu o přístupu k informacím v roce 2017. Kresbami obohatil číslo karikaturista Tomáš Gayer. Přečtěte si více v tomto článku.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Rozpravy o českých médiích přijdou s tématem mazání internetového obsahu

Úterý, 13. únor 2018, red

Ve čtvrtek 22. 2. 2018 od 18:00 hodin se na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK (v místnosti 215) uskuteční další rozpravy o českých médiích. Tématem bude tentokrát „Mazání nevhodných internetových obsahů a jeho důsledky“. Přečtěte si více informací.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

EFJ vydala zajímavou publikaci o mediální svobodě, organizace také chystá velkou konfefenci

Pondělí, 12. únor 2018, red

Zajímavou publikaci o svobodě evropských médií zveřejnila v minulých dnech Evropská novinářská federace (EFJ). Stalo se tak ve spojitosti s blížící se konferencí o mediální svobodě, která se bude konat v polovině února v polském městě Gdaňsk.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Jana Klímová z Českého rozhlasu převzala prestižní novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky

Pátek, 9. únor 2018, red

Prestižní novinářská Cena Ferdinanda Peroutky za rok 2017 míří do Českého rozhlasu. Ve středu 7. února udělila Společnost Ferdinanda Peroutky stejnojmenné ceny za rok 2017, z nichž jedna patří redaktorce a analytičce Janě Klímové, která je společně s dalšími novináři členkou investigativního týmu stanice Český rozhlas Radiožurnál. 

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Tisk oslovuje téměř 8 milionů občanů České republiky

Čtvrtek, 8. únor 2018, Unie vydavatelů

Výsledky výzkumu čtenosti MEDIA PROJEKT za 3. a 4. čtvrtletí 2017, které byly prezentovány 8. 2. 2018, potvrdily vysokou a stabilní čtenost periodického tisku. Tiskové tituly zasáhly celkem 7 836 000 osob ve věku 12 -79 let, což znamená 89 % populace ČR v uvedeném věku. Proti výsledkům před rokem se celkový zásah tisku snížil pouze o 1 %. Celkový zásah deníků a suplementů činil 68 %, celkový zásad časopisů pak 82 %. Čtenost tiskových titulů na vydání dosáhla 76 % populace. V případě deníků a suplementů je to 50 % a u časopisů 66 %. Odchylka od dat před rokem není v případě žádné skupiny tiskových titulů větší než 2 %.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

SNČR ke kauze Agrofert v Českém rozhlasu

Středa, 7. únor 2018, Adam Černý, předseda SN ČR

Syndikát novinářů České republiky (SNČR) velice pozorně sleduje, jak je v Českém rozhlasu projednávána stížnost na reportáže o využívání pozemků s nejasným vlastníkem jednou z největších českých zemědělských firem Agrofert. Závažnost je dána především s ohledem na obvinění, že tyto reportáže byly připraveny a zveřejněny v rozporu s požadavkem nestrannosti a vyváženosti zpravodajství, a rovněž proto, že narůstalo riziko hlubokého sporu uvnitř důležitého média veřejné služby.

 

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

V Itálii a Francii nepadají desinformační weby na úrodnou půdu

Úterý, 6. únor 2018, red

Dobrá zpráva o nízkém dopadu desinformačních webů přišla z Francie a Itálie. Podle Reuterova institutu, který měřil úroveň dopadu falešných informací lidé na inkriminovaných webových stránkách, tráví uživatelé mnohem méně času než je tomu v případě seriózních sdělovacích prostředků.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Archivní rozhovor s Petrem Kubátem z roku 2003 o soutěži Média na pomoc památkám

Pondělí, 5. únor 2018, Jana Holoubková

Vítěz soutěže PRIX NON PEREANT Média na pomoc památkám v oblasti tištěná média Petr Kubát z jihočeské redakce MF DNES vystudoval obor kulturní historie na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity. Ve své diplomové a rigorózní práci se věnoval české dekadenci. Publikoval několik vědeckých článků, je spoluautorem kolektivní monografie Čas zdravého ducha v zdravém těle - kapitoly z kulturních dějin přelomu 19. a 20. století. V médiích pracuje od roku 2007. Nejprve působil jako redaktor v jihočeské redakci MF DNES, v letech 2009 až 2011 pracoval jako editor a vedoucí redakce v týdeníku Sedmička České Budějovice. V dubnu 2012 se vrátil do MF DNES, kde je dnes na pozici editora a redaktora. Věnuje se především jihočeské kultuře a publicistice. Je aktivním muzikantem. Byl zakládající členem známé hardrockové kapely In Memory, která vydala dvě CD. Odehrál více než 300 koncertů včetně většiny velkých festivalů. Miluje tlusté romány i krátké povídky, čtení ve vaně, filmy, fotografování. Je ženatý, má čtyřměsíčního syna Lukáše.

 

Přidejte komentář! | Celý článek »