Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Zprávy

Jednání o dani z digitálních služeb stále na stole, ministrům financí členských zemí EU chybí podpora dalších zemí.

Čtvrtek, 6. prosinec 2018, HaM

Pravidla mezinárodního zdaňování příjmů jsou pozadu za současným vysoce digitalizovaným obchodním modelům, proto evropská komise navrhuje daň z digitálních služeb (Digital services tax - DST). Podle té by každá společnost platila spravedlivý podíl daně v daném členském státě EU, a to do té doby, než bude nalezena shoda na trvalé změně způsobu zdanění digitálních služeb. V současné době totiž platí tradiční firmy podstatně vyšší daně než podniky internetové, které často ani nemají v Evropě žádné sídlo a proto nemohou být na kontinentu daněny, případně podnikají v evropských zemích s výhodnými daňovými režimy.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Novinářská cena 2018 - nominujte nejlepší novinářské počiny roku

Úterý, 4. prosinec 2018, HaM

Od 1. prosince 2018 až do 1. února 2019 může široká veřejnost, jednotlivé redakce i sami novináři nominovat nejlepší žurnalistické práce do již 9. ročníku soutěže o Novinářské ceny, které se udělují za kvalitní příspěvky ve 12 kategoriích psané, audiovizuální a online žurnalistiky.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Svoboda maďarských médií znovu přiškrcena

Úterý, 4. prosinec 2018, HaM

Chcete-li vědět, co představují útoky na média pro budoucnost demokracie ve světě, udělejte si výlet do Budapešti, doporučila komentátorka listu New York Times Pamela Druckermanová ve svém komentáři k aktuální situaci na maďarské mediální scéně. Vlastníci většiny tamních provládních médií totiž vložili aktiva do nadace, která se stane dominantním pravicovým mediálním konglomerátem v zemi, jak informovala agentura AP. Středoevropská tisková a mediální nadace (CEPMF) bude sdružovat internetové zpravodajské portály, kabelové televize, rozhlas, bulvární a sportovní noviny, časopisy a veškerá regionální maďarská periodika.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

NEWSOCRACY: Kdo vlastní média a co to znamená?

Pátek, 30. listopad 2018, HaM

Přijďte s námi diskutovat o tom, jak koncentrace vlastnictví médií ohrožuje svobodu tisku v České republice a v Evropě. 

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

UNCOVERED – ODHALENO

Čtvrtek, 29. listopad 2018, HaM

Odhalena je v tomto případě zatím vstupní informace o tom, že se ve dnech 31. ledna a 1. února 2019 koná v Berlíně konference o investigativní žurnalistice pro Evropu.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Ani osvobozující rozsudek neotevřel egyptskému fotografovi bránu z vězení.

Středa, 28. listopad 2018, HaM

Již před čtvrt rokem si fotoreportér Mahmúd Abú Zajd alias Shawkan odseděl pětiletý trest za to, že fotil pouliční protesty, ale dosud nebyl propuštěn. Proti této nespravedlnosti se vymezují lidskoprávní organizace i novináři po celém světě.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Celosvětový průzkum IFJ odhalil obrovské dopady on-line obtěžování žen-novinářek.

Pondělí, 26. listopad 2018, HaM

Téměř dvě třetiny novinářek se setkaly s on-line zneužíváním, jak vyplynulo z výsledků nového celosvětového průzkumu, který uskutečnila Mezinárodní federace novinářů (IFJ). Předběžné výsledky byly zveřejněny při příležitosti Mezinárodního dne pro odstranění násilí na ženách a dívkách (25. listopadu).

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Archiv Českého rozhlasu zdigitalizoval dosud neznámé záznamy procesů z 50. let minulého století.

Středa, 21. listopad 2018, HaM

Z hlubin archivů se dostávají unikátní a dosud nezveřejněné nahrávky ze soudních síní z let 1951–1955. Celkem 359 pásů s historicky nesmírně cenným materiálemV zdigitalizoval Archiv Českého rozhlasu ve spolupráci s Národním archivem, který je vlastníkem magnetofonových pásů.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Novináři nesmějí být terčem útoků, obracejí se na stát, aby jim pomohl.

Středa, 21. listopad 2018, HaM

Zvyšující se počet zabitých novinářů v souvislosti s jejich povoláním, a to nejen ve vzdálených končinách, ale letos i u našich slovenských sousedů není důvodem ke klidu. Tím spíš, že se verbální výpady vůči nepohodlným novinářům staly již téměř koloritem i z nejvyšších vládních míst. Jak daleko je v takovém případě od slova k činu?

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Akt násilí proti pokojné demonstraci Mezinárodní novinářské federace na podporu palestinských žurnalistů

Pondělí, 19. listopad 2018, HaM

Představitelé Mezinárodní novinářské federace, jejíž členem je i Syndikát novinářů ČR, byli při pokojném shromáždění na podporu svobody pohybu pro palestinské novináře napadeni izraelskými vojáky. Stalo se tak v pro nás příznačnou sobotu 17. listopadu. 

Přidejte komentář! | Celý článek »