Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zajímavosti

Nezávislý novinářský portál HlídacíPes.org vstupuje do pátého roku své strážní služby ve veřejném zájmu.

Středa, 2. leden 2019  |  napsal(a): v kategorii: Zajímavosti

Nezávislou novinařinu nelze dělat v médiích, která vlastní politici. To bylo důvodem, proč v roce 2014 vznikly hned tři nové novinářské projekty. HlídacíPes.org. zahájil činnost v symbolickém Dni lidských práv 10. prosince zmíněného roku. 

Ondřej Neumann, zakladatel webu HlídacíPes.org., připomněl motivaci pro vznik projektu. V tehdejším Česku (až na čestné výjimky) nikdo nepsal či nenatáčel o řadě klíčových témat, protože to majitel novinářům neumožnil, nebo nedal na dlouhodobou investigativní a analytickou práci peníze.

Tenkrát v onom roce 2014 odešli z vydavatelství Mafra, které ovládl Andrej Babiš, zkušení novináři, aby si založili vlastní nezávislé projekty. Dalibor Balšínek začal vydávat zpravodajsko-názorový web Echo24, v září pak Robert Čásenský tištěný měsíčník Reportér. Jako třetí přibyl do novinářského světa evropsky unikátní koncept nezávislé žurnalistiky ve veřejném zájmu, tedy HlídacíPes.org., jehož činnost podporuje i Syndikát novinářů ČR. Přejeme další úspěšně ohlídaná leta. 


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: