Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zajímavosti

podstatné detaily z mediálního života

Zajímavosti

U Prahy se otevřel nový a moderní domov pro seniory. Plánuje se i denní stacionář

Čtvrtek, 6. prosinec 2012, red

Nejmodernější domov pro seniory se otevřel v uplynulých dnech v obci Trnová, která se nachází 20 kilometrů od Prahy. Druhé patro objektu má speciální výbavu pro lidi trpící Parkinsonovou chorobou. V plánu je také otevření denního stacionáře.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Výzva pro všechny novináře: Zúčastněte se zajímavé soutěže Média na pomoc památkám

Pátek, 23. listopad 2012, Ivo Kostiha/PRO BOHEMIA/red

Občanské sdružení PRO BOHEMIA a Syndikát novinářů České republiky vyhlašují soutěž pro žurnalisty a publicisty zvanou Média na pomoc památkám. Do už 16. ročníku se mohou redaktoři a editoři přihlašovat až do 15. ledna 2013. Hodnotit se budou celkem čtyři kategorie.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Americké prezidentské volby projevily spoluúčast diváků na mediální realitě

Středa, 7. listopad 2012, pf

Na zajímavý mediální fenomén ukázaly americké volby, které v současné době tvoří jednu hlavních událostí agendy sdělovacích prostředků. Lidé totiž aktivně participovali při sledování živého vysílání z doby sčítání hlasů a stali se svědky vzrůstajícího a propojujícího se počtu způsobů, jimiž lze informace získávat.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Rozhovor: německý novinář Schwarzkopf hovořil o týdnu práce v nebezpečné Sýrii

Úterý, 23. říjen 2012, red

Reportér německé televizní stanice N24 Steffen Schwarzkopf strávil v červnu sedm dní v Sýrii. Mediažurnál přináší souhrn zážitků, které si novinář z konfliktní oblasti odnesl. Celý rozhovor vedl a zveřejnil zástupce serveru organizace European Journalism Centre.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Počet uživatelů internetu na světě vzrostl v loňském roce zhruba na 2,3 miliardy

Pátek, 12. říjen 2012, red

Internet zažívá ve světě obrovský rozmach. Svědčí o tom nová zprávu Mezinárodní komunikační unie (ITU), podle které má připojení k síti již třetina světové populace. Podíl na rozšíření má také zvyšující se zájem o mobilní aplikace. Loni mělo internet 2,3 miliardy lidí.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Západočeští novináři uskutečnili potřebnou interkulturní výměnu zkušeností

Čtvrtek, 20. září 2012, Václav Fiala/red

Historicky první oficiální setkání novinářů ze západních Čech a Bavorska se v uplynulých dnech konalo ve městech Cham a Schönsee. Smyslem dvoudenní akce se mimo jiné stala interkulturní výměna zkušeností z pracovního prostředí. Přítomní se navíc dozvěděli zajímavý fakt, že téměř dvě třetiny škol v Horním Falci školy do svých osnov zařazují Češtinu.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Sdružení Syndikátu novinářů z Vysočiny vyhlašuje zajímavou soutěž

Pondělí, 17. září 2012, Jan Kliment

Územní sdružení Syndikátu novinářů Kraje Vysočina vyhlašuje zajímavou soutěž s názvem Péče o naše památky. Jejím posláním je ocenit tvůrce, kteří publikovanými materiály i fotografiemi přiblížili situace spojené s péčí o zdejší kulturní poklady.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Školení pro nadějné mladé novináře se konalo v britském Morpethu

Pondělí, 3. září 2012, red

Týdenní školení pro šest mladých novinářů, které bylo předstupněm pro hlavní část projektu konaném v příštím roce, proběhlo v britském Morpethu. Cílem bylo jim přiblížit nejrůznější aspekty žurnalistické profese.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Budoucí novináři mají k dispozici nové číslo časopisu Communication Today

Úterý, 3. červenec 2012, red

Studenty novinařiny obohatilo nové číslo slovenského časopisu Communication Today, který publikuje Fakulta masmediální komunikace na Univerzitě Trnavě. Aktuálně lze zde nalézt například recenzi knihy o zakladateli Applu Stevu Jobsovi.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Milan Fridrich kritizuje programové schéma ČT1

Úterý, 20. září 2011, kak

Programové schéma Jedničky (ČT1) zaspalo podle ředitele nových médií veřejnoprávní stanice Milana Fridricha za komerčními televizemi. Ve své analýze psané pro Mediář.cz kritizuje hranou tvorbu i zpravodajství, kterému do roku 2010 sám šéfoval. Negativní hodnocení programu přitom publikoval jen pár dní před volbou nového ředitele ČT.

Analýzu Milana Fridricha čtěte zde.

Přidejte komentář! | Celý článek »