Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zajímavosti

podstatné detaily z mediálního života

Zajímavosti

Agentura AP otevírá studentům své světové pobočky na placenou tříměsíční stáž

Pátek, 4. leden 2013, red

Se zajímavou nabídkou přišla čelní zpravodajská agentura Associated Press (AP). V létě letošního roku pořádá pro dvacet vysokoškoláků tříměsíční stáž v redakcích světových metropolí.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Vznikl nový web, který se zaměřuje na historii populárního časopisu ABC

Úterý, 11. prosinec 2012, red

Zajímavou zpráva o vzniku nového webu, který se zaměřuje na historii známého populárního časopisu ABC, zaslal do Syndikátu novinářů Vlastislav Toman s manželkou Pavlou. Brněnský tvůrce stránky Vlastimil Přikryl z vlastního nadšení na internet umístil všechny archivní titulní strany čtrnáctideníku.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

U Prahy se otevřel nový a moderní domov pro seniory. Plánuje se i denní stacionář

Čtvrtek, 6. prosinec 2012, red

Nejmodernější domov pro seniory se otevřel v uplynulých dnech v obci Trnová, která se nachází 20 kilometrů od Prahy. Druhé patro objektu má speciální výbavu pro lidi trpící Parkinsonovou chorobou. V plánu je také otevření denního stacionáře.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Výzva pro všechny novináře: Zúčastněte se zajímavé soutěže Média na pomoc památkám

Pátek, 23. listopad 2012, Ivo Kostiha/PRO BOHEMIA/red

Občanské sdružení PRO BOHEMIA a Syndikát novinářů České republiky vyhlašují soutěž pro žurnalisty a publicisty zvanou Média na pomoc památkám. Do už 16. ročníku se mohou redaktoři a editoři přihlašovat až do 15. ledna 2013. Hodnotit se budou celkem čtyři kategorie.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Americké prezidentské volby projevily spoluúčast diváků na mediální realitě

Středa, 7. listopad 2012, pf

Na zajímavý mediální fenomén ukázaly americké volby, které v současné době tvoří jednu hlavních událostí agendy sdělovacích prostředků. Lidé totiž aktivně participovali při sledování živého vysílání z doby sčítání hlasů a stali se svědky vzrůstajícího a propojujícího se počtu způsobů, jimiž lze informace získávat.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Rozhovor: německý novinář Schwarzkopf hovořil o týdnu práce v nebezpečné Sýrii

Úterý, 23. říjen 2012, red

Reportér německé televizní stanice N24 Steffen Schwarzkopf strávil v červnu sedm dní v Sýrii. Mediažurnál přináší souhrn zážitků, které si novinář z konfliktní oblasti odnesl. Celý rozhovor vedl a zveřejnil zástupce serveru organizace European Journalism Centre.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Počet uživatelů internetu na světě vzrostl v loňském roce zhruba na 2,3 miliardy

Pátek, 12. říjen 2012, red

Internet zažívá ve světě obrovský rozmach. Svědčí o tom nová zprávu Mezinárodní komunikační unie (ITU), podle které má připojení k síti již třetina světové populace. Podíl na rozšíření má také zvyšující se zájem o mobilní aplikace. Loni mělo internet 2,3 miliardy lidí.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Západočeští novináři uskutečnili potřebnou interkulturní výměnu zkušeností

Čtvrtek, 20. září 2012, Václav Fiala/red

Historicky první oficiální setkání novinářů ze západních Čech a Bavorska se v uplynulých dnech konalo ve městech Cham a Schönsee. Smyslem dvoudenní akce se mimo jiné stala interkulturní výměna zkušeností z pracovního prostředí. Přítomní se navíc dozvěděli zajímavý fakt, že téměř dvě třetiny škol v Horním Falci školy do svých osnov zařazují Češtinu.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Sdružení Syndikátu novinářů z Vysočiny vyhlašuje zajímavou soutěž

Pondělí, 17. září 2012, Jan Kliment

Územní sdružení Syndikátu novinářů Kraje Vysočina vyhlašuje zajímavou soutěž s názvem Péče o naše památky. Jejím posláním je ocenit tvůrce, kteří publikovanými materiály i fotografiemi přiblížili situace spojené s péčí o zdejší kulturní poklady.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Školení pro nadějné mladé novináře se konalo v britském Morpethu

Pondělí, 3. září 2012, red

Týdenní školení pro šest mladých novinářů, které bylo předstupněm pro hlavní část projektu konaném v příštím roce, proběhlo v britském Morpethu. Cílem bylo jim přiblížit nejrůznější aspekty žurnalistické profese.

Přidejte komentář! | Celý článek »