Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zajímavosti

podstatné detaily z mediálního života

Zajímavosti

Polští kolegové nás srdečně zvou na studijní zájezdy. Více informací v článku!

Pátek, 9. srpen 2013, red

Jako témata setkání zainteresovaní navrhují: Profil polského zemědělství a zemědělsko-potravinářského průmyslu, čerpání evropských fondů, polské potraviny - tradice a kvalita. První zajímavý výjezd se uskuteční: 29. srpna – 2. září 2013 (Varšava - Kujavsko-pomořské vojvodství – Pomořské vojvodství – Varšava), druhý pak 21. – 25. září 2013. Varšava – Dolnoslezské vojvodství – Velkopolské vojvodství – Varšava.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

BBC přišla s novou aplikací pro situaci počasí

Pondělí, 10. červen 2013, red

Britská veřejnoprávní stanice BBC spustila novou aplikaci pro chytré mobilní telefony, která se zaměřuje výhradně na počasí. Novinka rozšiřuje portfolio zahrnující dosud sportovní a zpravodajské obsahy či rozhlas. Zprávu přinesl server thenextweb.com.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Radio Wave chystá zajímavý projekt podporující českou progresivní hudební scénu

Čtvrtek, 30. květen 2013, red

Zajímavé vysílání chystá na pátek 31. května Radio Wave. Ve spolupráci s klubem Badehaus Szimpla Musiksalon rozjelo projekt Radio Wave Berlin Session. Součástí je i soutěž o zpáteční jízdenky do německé metropole.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Sony začne vyvíjet film založený na populární hře pro mobilní telefony Angry Birds

Pátek, 17. květen 2013, pf

Úspěch slaví společnost Sony Pictures Entertainment. Začne totiž pracovat na vývoji animovaného filmu založeném na Angry Birds, populární hře pro chytré mobilní telefony.

1 komentář | Celý článek »

Zajímavosti

Rozhlasové vysílání u nás slaví v sobotu 90 let. Na příznivce média čeká bohatý program oslav

Čtvrtek, 16. květen 2013, red

Významné jubileum si v sobotu připomene české, respektive československé rozhlasové vysílání. Uplyne totiž přesně 90. let od okamžiku zahájení pravidelného provozu. Pro příznivce média připravili pracovníci rozhlasu četné doprovodné akce.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Britský list The Guardian přišel s interaktivními brýlemi Goggles, které reagují na okolí

Úterý, 2. duben 2013, pf

Se zajímavou technologickou novinkou přišel britský list The Guardian. Umožnil přístup k informacím pomocí virtuálních brýlí, které reagují na okolní prostor čtenáře. Goggles, jak se novinka nazývá, předznamenává podle některých odborníků budoucnost konzumace mediálních obsahů.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Zlínský magistrát obhájil prvenství na fotbalovém Press cupu

Čtvrtek, 21. únor 2013, Jan Čada

Fotbalisté Magistrátu města Zlína vyhráli po roce znovu Press cup, tedy halový turnaj v malé kopané, který tradičně, letos už po osmnácté, připravila krajská organizace Syndikátu novinářů České republiky ve Zlíně.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Český rozhlas vyhlásil soutěž Malujeme po síti

Pátek, 25. leden 2013, red

Dětskou výtvarnou soutěž nazvanou Malujeme po síti, vyhlásil Český rozhlas jménem Rádia Junior. Účastnit se mohou děti ve věku od 5 do 15 let a kreativně se vyjádřit mohou jakoukoli výtvarnou technikou. Nejlepší práce rozhlas vybere letos v červnu.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Americký novinář Salopek se vydal na pěší cestu ve stopách prvních lidí. Půjde sedm let

Pondělí, 14. leden 2013, red

Svérázný plán si na příštích sedm let vytyčil americký novinář Paul Salopek. O víkendu vyrazil na pěší cestu z Etiopie až na cíp jižní Ameriky. Chce jít ve stopách prvních lidí.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Rumunka hledala na webu diskusi o svatbě a pomohla vyplnit mezeru na trhu časopisů

Středa, 9. leden 2013, red

Mezeru na rumunském mediálním trhu nechtěně objevila Luiza Cherpecová. Když se žena před lety chystala na svatbu, zjistila, že nemá na internetu kde diskutovat o přípravách. Server, který proto s manželem založila, později zakoupil známý vydavatel Sanoma, což otevřelo cestu vzniku nového časopisu.

Přidejte komentář! | Celý článek »