Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zajímavosti

podstatné detaily z mediálního života

Zajímavosti

Syndikát zve na vyhodnocení soutěže Literární Vysočina. Akce se koná už v sobotu

Úterý, 7. červen 2016, red

Syndikát novinářů ČR zve na vyhodnocení soutěže Literární Vysočina, které se bude konat už tuto sobotu v žižkovské kavárně Jiné kafé. Otevřete si zprávu pro více informací o programu akce.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Zúčastněte se přednášky Gustáv Husák – muž pražského jara?

Úterý, 22. březen 2016, red

O rozporuplné osobnosti tohoto politika a jeho roli v reformním roce 1968 i za normalizace promluví Mgr. Michal Macháček, doktorand Ústavu českých dějin Filozofické fakulty UK v Praze, autor disertační práce Gustáv Husák. Příběh moci a bezmoci.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Vyšly Hvížďalovy fejetony

Pondělí, 22. červen 2015, Zdenko Pavelka

Karel Hvížďala glosuje český život od politiky přes média po zdánlivě obyčejné události. Píše do novin, mluví v rádiích, v televizi, na serveru Aktuálně.cz má svůj komentátorský blog. S Petrem Dudkem se v roce 2013 domluvil na pravidelných sobotních fejetonech pro Český rozhlas Plus. A právě z těchto promluv vybral do knížky Osmý den týdne dvaapadesát textů, jeden k nim přidal navrch.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Mongolská veřejnoprávní televize má nové vedení

Středa, 14. leden 2015, red

Mongolská státní televize MNB má nové vedení. Generální ředitelkou se stala Oyundari Tsagaanová, která v organizaci začínala kariéru coby řadová reportérka. Zkušená novinářka vystřídala po devíti letech Naranbaatara Myanganbuuho.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Rwanda má navzdory změnám stále značné deficity v oblasti tiskové svobody

Pondělí, 15. prosinec 2014, red

Mezinárodní výbor na ochranu novinářů (CPJ) se v aktuálním textu zabývá situací ve Rwandě. I když se podle dostupných informací bezpečnostní situace v zemi stabilizovala, v oblasti tiskové svobody existují ještě značné problémy a nedostatky.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Syndikát pomohl dětské soutěži. Nejlepší školní časopis má opět redakce Komár z Havířova

Pondělí, 1. prosinec 2014, red

Žáci z Havířova si připsali druhý úspěch v soutěži o nejhezčí školní časopis roku 2014, kterou pořádá Asociace středoškolských klubů České republiky (ASK ČR) ve spolupráci se Syndikátem novinářů ČR. Mezi týmy z I. stupně základní škol byl nejlepší Babický školáček z Babic nad Svitavou, druhému stupni zase vévodil Písařík z Nezamyslic. V poslední hodnocené kategorii obou stupňů základní školy získala poprvé cenu Čmáranice ze Sázavy.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Ozbrojenci v Pákistánu zastřelili tři pracovníky místní zpravodajské agentury

Pátek, 29. srpen 2014, red

Mezinárodní výbor na ochranu novinářů (CPJ) tvrdě odsoudil vraždu tří pákistánských novinářů a vyzval místní úřady, aby celou věc neprodleně a důkladně vyšetřily. Vraždu spáchali dva maskovaní útočníci.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Cena EU pro novináře za rok 2013 zná své vítěze. Do finále se dostaly i Češky

Pondělí, 14. duben 2014, red

Tonio Borg, evropský komisař pro zdraví, oznámil v Bruselu během slavnostního předání cen jména vítězů pátého ročníku Novinářské ceny EU v oblasti zdraví. Poroty v jednotlivých zemích EU vybraly z více než 850 přihlášených článků 28 národních finalistů. Za Českou republiku se do finále dostal článek "Když smrt sluší" reportérek Magdaleny Sodomkové a Pavlíny Wolfové napsaný pro MF DNES.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Polští kolegové nás srdečně zvou na studijní zájezdy. Více informací v článku!

Pátek, 9. srpen 2013, red

Jako témata setkání zainteresovaní navrhují: Profil polského zemědělství a zemědělsko-potravinářského průmyslu, čerpání evropských fondů, polské potraviny - tradice a kvalita. První zajímavý výjezd se uskuteční: 29. srpna – 2. září 2013 (Varšava - Kujavsko-pomořské vojvodství – Pomořské vojvodství – Varšava), druhý pak 21. – 25. září 2013. Varšava – Dolnoslezské vojvodství – Velkopolské vojvodství – Varšava.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

BBC přišla s novou aplikací pro situaci počasí

Pondělí, 10. červen 2013, red

Britská veřejnoprávní stanice BBC spustila novou aplikaci pro chytré mobilní telefony, která se zaměřuje výhradně na počasí. Novinka rozšiřuje portfolio zahrnující dosud sportovní a zpravodajské obsahy či rozhlas. Zprávu přinesl server thenextweb.com.

Přidejte komentář! | Celý článek »