Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zajímavosti

podstatné detaily z mediálního života

Zajímavosti

Článek od vás: Výsledky scénáristické soutěže konané na MFF Karlovy Vary

Středa, 13. červenec 2016, ALZE

Na Mezinárodním filmovým festivalu 4. července vyhlásila Filmová nadace ve složení Ivo Mathé, Helena Uldrichová, Petr Tichý a Martin Chalupský výsledky scénaristické soutěže, na kterou se přihlásilo celkem 120 soutěžících. Letos poprvé se jí účastnilo i hodně amatérů, celkem 42. Scénáře byli žánrově dosti rozmanité a nejvíce převládali dramata, kterých bylo celkem 50.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

České džodo na vzestupu

Pondělí, 4. červenec 2016, Dagmar Honsnejmanová

Sportovní klub Nozomi Dojo (希道場) Hradec Králové www.nozomi.cz se zabývá výukou japonských bojových umění. V roce 2015 oslavil 20 let své činnosti. Oddíl se donedávna specializoval na dvě bojová umění – kendo a iaido. Od letošního roku několik členů trénuje i bojové umění džodo, pod vedením senpaje Pavla Tomeše v Hradci Králové a Českém Meziříčí.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Syndikát zve na vyhodnocení soutěže Literární Vysočina. Akce se koná už v sobotu

Úterý, 7. červen 2016, red

Syndikát novinářů ČR zve na vyhodnocení soutěže Literární Vysočina, které se bude konat už tuto sobotu v žižkovské kavárně Jiné kafé. Otevřete si zprávu pro více informací o programu akce.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Zúčastněte se přednášky Gustáv Husák – muž pražského jara?

Úterý, 22. březen 2016, red

O rozporuplné osobnosti tohoto politika a jeho roli v reformním roce 1968 i za normalizace promluví Mgr. Michal Macháček, doktorand Ústavu českých dějin Filozofické fakulty UK v Praze, autor disertační práce Gustáv Husák. Příběh moci a bezmoci.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Vyšly Hvížďalovy fejetony

Pondělí, 22. červen 2015, Zdenko Pavelka

Karel Hvížďala glosuje český život od politiky přes média po zdánlivě obyčejné události. Píše do novin, mluví v rádiích, v televizi, na serveru Aktuálně.cz má svůj komentátorský blog. S Petrem Dudkem se v roce 2013 domluvil na pravidelných sobotních fejetonech pro Český rozhlas Plus. A právě z těchto promluv vybral do knížky Osmý den týdne dvaapadesát textů, jeden k nim přidal navrch.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Mongolská veřejnoprávní televize má nové vedení

Středa, 14. leden 2015, red

Mongolská státní televize MNB má nové vedení. Generální ředitelkou se stala Oyundari Tsagaanová, která v organizaci začínala kariéru coby řadová reportérka. Zkušená novinářka vystřídala po devíti letech Naranbaatara Myanganbuuho.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Rwanda má navzdory změnám stále značné deficity v oblasti tiskové svobody

Pondělí, 15. prosinec 2014, red

Mezinárodní výbor na ochranu novinářů (CPJ) se v aktuálním textu zabývá situací ve Rwandě. I když se podle dostupných informací bezpečnostní situace v zemi stabilizovala, v oblasti tiskové svobody existují ještě značné problémy a nedostatky.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Syndikát pomohl dětské soutěži. Nejlepší školní časopis má opět redakce Komár z Havířova

Pondělí, 1. prosinec 2014, red

Žáci z Havířova si připsali druhý úspěch v soutěži o nejhezčí školní časopis roku 2014, kterou pořádá Asociace středoškolských klubů České republiky (ASK ČR) ve spolupráci se Syndikátem novinářů ČR. Mezi týmy z I. stupně základní škol byl nejlepší Babický školáček z Babic nad Svitavou, druhému stupni zase vévodil Písařík z Nezamyslic. V poslední hodnocené kategorii obou stupňů základní školy získala poprvé cenu Čmáranice ze Sázavy.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Ozbrojenci v Pákistánu zastřelili tři pracovníky místní zpravodajské agentury

Pátek, 29. srpen 2014, red

Mezinárodní výbor na ochranu novinářů (CPJ) tvrdě odsoudil vraždu tří pákistánských novinářů a vyzval místní úřady, aby celou věc neprodleně a důkladně vyšetřily. Vraždu spáchali dva maskovaní útočníci.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Cena EU pro novináře za rok 2013 zná své vítěze. Do finále se dostaly i Češky

Pondělí, 14. duben 2014, red

Tonio Borg, evropský komisař pro zdraví, oznámil v Bruselu během slavnostního předání cen jména vítězů pátého ročníku Novinářské ceny EU v oblasti zdraví. Poroty v jednotlivých zemích EU vybraly z více než 850 přihlášených článků 28 národních finalistů. Za Českou republiku se do finále dostal článek "Když smrt sluší" reportérek Magdaleny Sodomkové a Pavlíny Wolfové napsaný pro MF DNES.

Přidejte komentář! | Celý článek »