Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Rozhovor

Rozhovor

Obyčejný novinář

Čtvrtek, 29. prosinec 2011, Kateřina Kořínková

V polovině listopadu si Radek Gális, redaktor Českobudějovického deníku, odvezl z Brna cenu pro regionálního novináře (více zde). Porota jej ocenila za článek o legendární českobudějovické postavičce Láďu Kajbarovi, který před deseti letech z města zmizel a dnes je v ústavní péči. Radek Gális o sobě mluví jako o obyčejném novináři, který sice sám nic nevyřeší, může ale na některé věci poukázat.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Rozhovor

Hudbu chápeme jako kulturní hodnotu

Středa, 7. prosinec 2011, Lukáš Pfauser

"S hudbou zacházíme jako s kulturní hodnotou, která si zaslouží větší pozornost,“ říká pověřený ředitel Rádia Wave Tomáš Turek. Jeho slova o to víc rezonují v době, kdy se stále hlasitěji debatuje o kvalitě hudební dramaturgie Radiožurnálu, nejposlouchanější stanice Českého rozhlasu. Wave se přitom drží na chvostu poslechovosti, na čemž se zásadně podepsalo jeho přesunutí z analogové frenkvence do digitálního vysílání. Podle jeho ředitele Tomáše Turka, který do své funkce zasedl letos v srpnu, ale Wave zpátky do éteru rozhodně patří. Nový ředitel rozhlasu Peter Duhan, zvolený rovněž letos v létě, ovšem nic takové nechystá.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Rozhovor

Nikoho ani nenapadne, že by někdo schopný zůstal v regionu

Pondělí, 14. listopad 2011, Kateřina Kořínková

V pátek získala Hana Soukupová, redaktorka českobudějovické redakce Českého rozhlasu, cenu pro nejlepšího regionálního novináře. Přebrala ji z rukou ředitele Nadace Konráda Adenauera, která soutěž už podeváté organizovala. Porotu zaujala svým rozhlasovým dokumentem Davídek, v němž zachytila čtrnáct let života mladé romské rodiny.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Rozhovor

České zbraně otevírají dveře

Pátek, 21. říjen 2011, Kateřina Kořínková

Válka v Libyi je podle zahraničního redaktora České televize Jakuba Szántó nasáklá propagandou ještě víc, než obvykle války bývají. Do Libye se vydal hned na začátku bojů letos v březnu. Jeho kolega Petr Zavadil odtud reportoval i v červnu, kdy povstalci převzali nad většinou země kontrolu. Důležité je poznamenat, že rozhovor vznikl ještě před tím, než byl Kaddáfí zabit.

Přidejte komentář! | Celý článek »