Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Psalo se

Zajímavé články z jiných médií.

Psalo se

Tenkrát o prázdninách

Pondělí, 3. září 2018, Marina Hofmanová (Hužvárová)

Seděla jsem znepokojeně v kuchyni úplně v rohu gauče, záda vmáčknutá skoro do zdi, slzy v očích. Všechno bylo ten den jinak.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Psalo se

Je čas hájit média

Pondělí, 30. říjen 2017, Adam Černý

Povolební výpady politiků míří na samotnou svobodu slova. Samotná média jsou pod obrovským ekonomickým tlakem, a proto jsou zranitelná. Proti případným pomluvám či lžím nezávislých médií se dá hájit u nezávislých soudů. Obojí je nutné si chránit.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Psalo se

Bylo rozhodnuto o výsledcích mezinárodního rozhlasového festivalu Prix Bohemia Radio

Středa, 5. duben 2017, red

Na závěrečném večeru Prix Bohemia Radio v Arcibiskupském paláci v Olomouci převzali ocenění výherci ve třech soutěžních kategoriích, rozhodla odborná porota i studenti. Prvenství získali Tereza Reková za svůj rozhlasový dokument Dobrá vůle – Matěj, za drama Pepik Knedlik (Sladké snění o mučení) si odnáší hlavní cenu režisér Petr Mančal. V mezinárodní kategorii se umístili Agnieszka Czyzewska – Jacquemet, Katarzyna Michalak za reportáž Marble and children. Cenu Thálie převzal herec Petr Lněnička.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Psalo se

Zemřela vážená pracovnice Syndikátu paní Hana Junová

Čtvrtek, 25. červenec 2013, Ivana Šuláková

Je tolik věcí, které chceme říci někomu, když si ho vážíme! Často ale taková slova až příliš dlouho zvažujeme, odkládáme a nakonec … Nakonec je ani nestihneme vyřknout. Většina z nás si totiž myslí, že je pořád dost času na to, abychom se podělili o své pocity, věty povzbuzení, poděkování.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Psalo se

Mediální expert Milan Šmíd po roce opustil Kolegium generálního ředitele ČT

Středa, 2. leden 2013, red

Mediální analytik a vysokoškolský učitel Milan Šmíd ukončil s koncem roku 2012 působení v Kolegiu generálního ředitele České televize. V poradním orgánu pracoval dvanáct měsíců, nyní je podle jeho slov nová struktura v ČT stabilní, a tak jeho pomoc instituce již nepotřebuje.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Psalo se

Český rozhlas a společnost Tango pořádají záslužnou vánoční sbírku

Středa, 14. listopad 2012, red

Záslužnou vánoční sbírku nazvanou "Daruj hračku s Českým rozhlasem" pořádá v těchto dnech Český rozhlas a společnost Tango z Havlíčkova Brodu. Jen za první den sbírky si posluchači rezervovali 1402 dárků pro handicapované děti z dětských domovů a zařízení sociální péče.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Psalo se

Festival dokumentárních filmů v Jihlavě představil 59 premiér. Tvůrci se inspirovali

Čtvrtek, 1. listopad 2012, red

Úspěšný festival dokumentárních filmů skončil v uplynulých dnech v Jihlavě. Tento rok se na něm podle oficiálních informací z webu akce představilo 41 světových, 13 evropských a 5 mezinárodních premiér.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Psalo se

Před rokem nastoupil do funkce ředitele ČT Petr Dvořák

Neděle, 30. září 2012, red

Rok od nástupu do funkce generálního ředitele České televize Petra Dvořáka uplyne v pondělí 1. října. Symbolicky zároveň v tento den spustí veřejnoprávní médium novou vizuální podobu obou programů a navrátí modernizované logo do levého horního rohu obrazovky.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Psalo se

Český rozhlas začíná s novým vysíláním pro děti

Pátek, 31. srpen 2012, red

Český rozhlas rozjíždí nové vysílání pro děti, které vchází ve známost pod názvem Rádio Junior. Od 3. září letošního roku začne navíc fungovat web radiojunior.cz.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Psalo se

Český rozhlas pořádá v zoologické zahradě záslužnou Kavárnu POTMĚ

Pátek, 17. srpen 2012, red

Záslužnou akci pořádá příští víkend v pražské zoologické zahradě spolu s organizací Světluška Český rozhlas a jeho nadační fond. Do areálu přijede Kavárna POTMĚ, kde na děti i dospělé čekají různé soutěže, ve kterých půjde o to používat všechny smysly kromě zraku. Není to přitom první taková iniciativa.

Přidejte komentář! | Celý článek »