Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Komentář

Postřehy k mediálním aktualitám

Komentář

Proti volební manipulaci, vulgaritě a násilí

Neděle, 28. leden 2018, Adam Černý, předseda SN ČR

Závěr kampaně před prezidentskými volbami vážně poškodily mediální manipulace, souboje bez pravidel a nakonec i vulgarity a násilí. K nim došlo v sobotu ve volebním štábu vítěze voleb, kde byl jeden kameraman napaden, když zaznamenával přítomnost osoby jevící známky opilosti, a další reportérka napadena, když incident natáčela na mobilní telefon. Odpovědnost za odsouzeníhodné chování padá na pořadatele akce, protože jeden z nich patřil útočníkům a ostatní vulgaritám a násilí nijak nebránili. Pořadatelé akce by se měli za útoky na novináře omluvit a pachatele identifikovat.

 

Přidejte komentář! | Celý článek »

Komentář

Od Fica do Fica aneb Zuzana Piussi je vždy u toho

Středa, 30. leden 2013, Květoslava Šamajová

Osmdesátiminutový slovenský dokument Od Fica do Fica vznikl v produkci Leon Productions a Ultrafilmu. Kameramanku a režisérku dokumentu Zuzanu Piussi nesponzorovala žádná finanční skupina ani soukromá nebo veřejnoprávní televize. Dokument vznikl sběrem materiálu v rozmezí dvou let.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Komentář

Stanice BBC World News vysílá od pondělí z nového studia

Pátek, 11. leden 2013, red

Stanice BBC World zveřejnila podrobnosti o chystaných změnách formální podoby vysílání, které začnou platit nadcházející pondělí. Vysílat se bude ve vysokém rozlišení z nového studia.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Komentář

Jak je to s diciplinárními soudy na Slovensku aneb proč se za to umírá?

Středa, 12. prosinec 2012, Květoslava Šamajová/red

Jednačtyřicetiletá režisérka Zuzana Piussi natočila 52 minut dlouhý provokativní dokument Nemoc tretej moci z prostředí slovenské justice. Staví zde do protikladu svět novinářů a svět soudců. Obrazně řečeno se zabývá otázkou, zda stojí za to žít v předklonu a tancovat Kalinku.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Komentář

Pár poznámek Barbory Osvaldové ke knize Milana Schulze

Pátek, 7. září 2012, Barbora Osvaldová

Nakladatelství Torst vydalo knihu Milana Schulze nazvanou Hledání zatraceného času aneb Co jsem nezapomněl, která odkazuje na vzpomínky spisovatelů a novinářů. Ráda bych k dílu připojila pár postřehů.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Komentář

Události ve výkladní skříni

Středa, 12. říjen 2011, Kateřina Kořínková

Nový ředitel České televize Petr Dvořák po svém zvolení pravidelně plní stránky novin. Na Aktuálně.cz dokonce vytvořili celou rubriku s názvem Zemětřesení v ČT. Možná až přehnaný titulek ale není vůbec od věci. Všem, kteří se zajímají o mediální realitu v Česku, je jasné, že na Kavčích horách se právě teď rozdávají karty a že noví lidé mají dlouhou dobu nevídaný prostor veřejnoprávní stanici předělat.

Přidejte komentář! | Celý článek »