Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Diskuse

Mistrovství světa ve fotbale: Novinářky čelí projevům sexismu

Čtvrtek, 12. červenec 2018  |  napsal(a): v kategorii: Diskuse

Zahraniční reportérky čelí na mistrovství světa ve fotbale sexismu. Podle Mezinárodního tiskového institutu (IPI) bylo několik takových projevů zaznamenáno přímo na kameru. Reportérky navíc umístily videa se sexistickým obsahem na sociální sítě, takže se incidentům dostalo značné pozornosti.

Polibky na tvář, krk a objímání kolem ramen. Takové jsou projevy sexismu vůči novinářkám na světovém fotbalovém šampionátu v Rusku. Míra takto urážlivých projevů roste, sdělil Mezinárodní tiskový institut (IPI).

„Máme zdokumentováno třicet případů, kdy můžeme přímo ukázat na fanoušky, kteří se dopustili sexistického chování na ulicích. To je ale zjevně pouze špička ledovce, skutečné číslo bude pravděpodobně až desetkrát vyšší,“ uvedl Piara Powar, šéf organizace, jež monitoruje všechny formy diskriminace v evropském fotbale (FARE).

Sexistické incidenty získaly kvůli možnostem sociálních sítí, kam novinářky vkládaly inkriminované úseky videí, velkou mediální pozornost. Jak napsal IPI, pracovnice médií takové narážky a projevy odmítají.

Přečtěte si více informací o tématu pod tímto odkazem. Text vycházel z informací dostupných na serveru IPI a dalších internetových zdrojích.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: