Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Diskuse

Diskuse

Žádosti o zajímavá stipendia na Svobodné univerzitě Berlín lze podávat až do 26. března

Středa, 28. únor 2018, red

SN ČR zveřejňuje informaci o tom, že žádost o stipendia pro redaktory na Svobodné univerzitě v Berlíně je možné podávat až do 28. března 2018. Získání stipendia předpokládá vynikající znalost Němčiny, proto ponecháváme inzerát v původním znění, nepřeložený. 

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

CPJ kritizuje čínský postup vůči manželce neoblíbeného novináře

Čtvrtek, 1. únor 2018, red

Mezinárodní výbor na ochranu novinářů (CPJ) znepokojilo zmizení ženy kritického americko-čínského novináře Chena Xiaopinga. Ten se podle dostupných informací obrátil na policii s tím, zda jeho žena není ve vazbě. Zmizela už 18. září za zvláštních okolností.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Zástupci EFJ a IPI jednali v Srbsku o tiskové svobodě a dalších zajímavých tématech

Úterý, 23. leden 2018, red

Zástupci Evropské novinářská federace (EFJ) a Mezinárodního výboru na ochranu novinářů (IPI) podnikli společnou cestu do Srbska. Důvodem je rostoucí znepokojení z klesající úrovně svobody tisku v zemi. Přečtěte si více informací v článku.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Projekt My Street Films podporuje nové mladé filmaře

Středa, 30. srpen 2017, red

Projekt My Street Films od roku 2014 podporuje amatérské filmaře v jejich tvorbě a ty nejlepší oceňuje v soutěži o nejlepší krátký dokument. Letošní uzávěrka je již 15. září, přihlaste svůj film i vy a vyhrajte kameru a cestujte na festivaly!

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

EJF kondoluje rodině zemřelé novinářky Wallové

Pátek, 25. srpen 2017, red

Evropská novinářská federace (EJF) přinesla smutnou zprávu o smrti švédské novinářky Kim Wallové. Žena se utopila údajně po pádu z paluby civilní ponorky Nautilus, kde pracovala společně s jejím konstruktérem Peterem Madsenem. Ten je nyní podezříván z úmyslného zabití.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Zápis z valné hromady Syndikátu novinářů ČR konané dne 16. června 2017

Úterý, 11. červenec 2017, red

Syndikát novinářů ČR uspořádal dne 16. června 2017 další valnou hromadu. Delegáti, mezi které patří mimo jiné zástupci z krajských pobočných spolků, si vyslechli například informace o aktivitách, které prostřednictvím grantů syndikát podpořil. Stranou nezůstala samozřejmě zpráva předsedy Adama Černého nebo shrnutí činnosti etické komise, kterou vede Barbora Osvaldová. Přečtěte si více podrobností.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Varování platformy Svobodu médiím!

Úterý, 9. květen 2017, red

V posledních dnech vyšlo nezvratně najevo, že místopředseda české vlády a předseda politického hnutí ANO používá svá média k dehonestaci svých  politických oponentů. Když k tomu připočteme neustálé útoky části vrcholných politiků proti médiím veřejné služby, nelze než konstatovat, že snaha politické moci ovládnout mediální prostředí v naší zemi pokročila do stádia, kdy ohrožuje samu podstatu demokracie.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Má Evropa, má práva: fotografická soutěž pořádaná skupinou SES v Evropském výboru regionů

Čtvrtek, 27. duben 2017, red

Nedávné události svědčí o tom, že nic nelze považovat za samozřejmé, dokonce ani naše základní práva. V posledních měsících docházelo v zemích EU i mimo ni ke zneužívání moci, k násilí a útokům na základní lidská práva, což ohrozilo základní evropské hodnoty.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Pulitzerova cena 2017 vybočila ze zajetých kolejí

Úterý, 11. duben 2017, red

Letošní vyhlášení Pulitzerovy ceny vybočilo ze zajetých kolejí poté, co ocenění nedostali američtí novináři, jak bývá zvykem. Prestižní cena v kategorii "explanatory journalism" (vysvětlovací, objasňovací novinařiny) patří tentokrát všem, kteří se podíleli na odhalení tzv. Panamských dokumentů (Panama Papers). Ty zhruba před rokem poukázaly na fakt, že množství politiků ukrývalo peníze v daňových rájích. Podrobnější informace v článku.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

ABU uspořádala velkou konferenci k digitálním technologiím

Pondělí, 20. březen 2017, red

Asijskopacifická vysílací unie (ABU) uspořádala v nedávných dnech významnou akci – digitální sympozium. Účastnilo se více než 1100 lidí z 58 zemí světa a 384 organizací. Sympozium se konalo v malajském městě Kuala Lumpur.

Přidejte komentář! | Celý článek »