Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Diskuse

Diskuse

Mistrovství světa ve fotbale: Novinářky čelí projevům sexismu

Čtvrtek, 12. červenec 2018, red

Zahraniční reportérky čelí na mistrovství světa ve fotbale sexismu. Podle Mezinárodního tiskového institutu (IPI) bylo několik takových projevů zaznamenáno přímo na kameru. Reportérky navíc umístily videa se sexistickým obsahem na sociální sítě, takže se incidentům dostalo značné pozornosti.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Organizace Otevřená společnost vyvrací mýty kolem GDPR, nařízení otevřenosti nebrání

Středa, 11. červenec 2018, red

Během posledních měsíců se vyrojily  mýty, ba doslova bludy a fakenews o GDPR, které ohrožují právo na informace - transparentnost úřadů, vstřícnost, novinářskou praxi a obecně běžnou komunikaci ve společnosti (např. informování škol o výletech, obcí či spolků o pořádaných akcích atd.). Na šíření těchto poplašných zpráv se bohužel podílejí i někteří nekompetentní školitelé i média. Svůj podíl nesou i zákonodárci, kteří stále nepřijali implementační zákon a můžou tak vznikat zbytečné nejasnosti.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Přihlašujte se do soutěže o nejlepší fotografii roku 1968

Pondělí, 4. červen 2018, red

Cílem soutěže je připomenout přelomový rok 1968 v Československu, kdy v celé společnosti vrcholilo politické uvolnění 60. let a které zastavila srpnová okupace sovětských vojsk. Fotografická soutěž chce vedle invaze připomenout i další témata roku 1968 jako jsou významné kulturní události, divadelní a filmové premiéry, hudební koncerty, majáles, sportovní úspěchy Věry Čáslavské a Jiřího Rašky na olympijských hrách, ale i všední život roku 1968 tak, jak jej zachytili nejen profesionální, ale i amatérští fotografové. 

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Žádosti o zajímavá stipendia na Svobodné univerzitě Berlín lze podávat až do 26. března

Středa, 28. únor 2018, red

SN ČR zveřejňuje informaci o tom, že žádost o stipendia pro redaktory na Svobodné univerzitě v Berlíně je možné podávat až do 28. března 2018. Získání stipendia předpokládá vynikající znalost Němčiny, proto ponecháváme inzerát v původním znění, nepřeložený. 

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

CPJ kritizuje čínský postup vůči manželce neoblíbeného novináře

Čtvrtek, 1. únor 2018, red

Mezinárodní výbor na ochranu novinářů (CPJ) znepokojilo zmizení ženy kritického americko-čínského novináře Chena Xiaopinga. Ten se podle dostupných informací obrátil na policii s tím, zda jeho žena není ve vazbě. Zmizela už 18. září za zvláštních okolností.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Zástupci EFJ a IPI jednali v Srbsku o tiskové svobodě a dalších zajímavých tématech

Úterý, 23. leden 2018, red

Zástupci Evropské novinářská federace (EFJ) a Mezinárodního výboru na ochranu novinářů (IPI) podnikli společnou cestu do Srbska. Důvodem je rostoucí znepokojení z klesající úrovně svobody tisku v zemi. Přečtěte si více informací v článku.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Projekt My Street Films podporuje nové mladé filmaře

Středa, 30. srpen 2017, red

Projekt My Street Films od roku 2014 podporuje amatérské filmaře v jejich tvorbě a ty nejlepší oceňuje v soutěži o nejlepší krátký dokument. Letošní uzávěrka je již 15. září, přihlaste svůj film i vy a vyhrajte kameru a cestujte na festivaly!

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

EJF kondoluje rodině zemřelé novinářky Wallové

Pátek, 25. srpen 2017, red

Evropská novinářská federace (EJF) přinesla smutnou zprávu o smrti švédské novinářky Kim Wallové. Žena se utopila údajně po pádu z paluby civilní ponorky Nautilus, kde pracovala společně s jejím konstruktérem Peterem Madsenem. Ten je nyní podezříván z úmyslného zabití.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Zápis z valné hromady Syndikátu novinářů ČR konané dne 16. června 2017

Úterý, 11. červenec 2017, red

Syndikát novinářů ČR uspořádal dne 16. června 2017 další valnou hromadu. Delegáti, mezi které patří mimo jiné zástupci z krajských pobočných spolků, si vyslechli například informace o aktivitách, které prostřednictvím grantů syndikát podpořil. Stranou nezůstala samozřejmě zpráva předsedy Adama Černého nebo shrnutí činnosti etické komise, kterou vede Barbora Osvaldová. Přečtěte si více podrobností.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Varování platformy Svobodu médiím!

Úterý, 9. květen 2017, red

V posledních dnech vyšlo nezvratně najevo, že místopředseda české vlády a předseda politického hnutí ANO používá svá média k dehonestaci svých  politických oponentů. Když k tomu připočteme neustálé útoky části vrcholných politiků proti médiím veřejné služby, nelze než konstatovat, že snaha politické moci ovládnout mediální prostředí v naší zemi pokročila do stádia, kdy ohrožuje samu podstatu demokracie.

Přidejte komentář! | Celý článek »