Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Diskuse

Diskuse

Projekt My Street Films podporuje nové mladé filmaře

Středa, 30. srpen 2017, red

Projekt My Street Films od roku 2014 podporuje amatérské filmaře v jejich tvorbě a ty nejlepší oceňuje v soutěži o nejlepší krátký dokument. Letošní uzávěrka je již 15. září, přihlaste svůj film i vy a vyhrajte kameru a cestujte na festivaly!

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

EJF kondoluje rodině zemřelé novinářky Wallové

Pátek, 25. srpen 2017, red

Evropská novinářská federace (EJF) přinesla smutnou zprávu o smrti švédské novinářky Kim Wallové. Žena se utopila údajně po pádu z paluby civilní ponorky Nautilus, kde pracovala společně s jejím konstruktérem Peterem Madsenem. Ten je nyní podezříván z úmyslného zabití.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Zápis z valné hromady Syndikátu novinářů ČR konané dne 16. června 2017

Úterý, 11. červenec 2017, red

Syndikát novinářů ČR uspořádal dne 16. června 2017 další valnou hromadu. Delegáti, mezi které patří mimo jiné zástupci z krajských pobočných spolků, si vyslechli například informace o aktivitách, které prostřednictvím grantů syndikát podpořil. Stranou nezůstala samozřejmě zpráva předsedy Adama Černého nebo shrnutí činnosti etické komise, kterou vede Barbora Osvaldová. Přečtěte si více podrobností.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Varování platformy Svobodu médiím!

Úterý, 9. květen 2017, red

V posledních dnech vyšlo nezvratně najevo, že místopředseda české vlády a předseda politického hnutí ANO používá svá média k dehonestaci svých  politických oponentů. Když k tomu připočteme neustálé útoky části vrcholných politiků proti médiím veřejné služby, nelze než konstatovat, že snaha politické moci ovládnout mediální prostředí v naší zemi pokročila do stádia, kdy ohrožuje samu podstatu demokracie.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Má Evropa, má práva: fotografická soutěž pořádaná skupinou SES v Evropském výboru regionů

Čtvrtek, 27. duben 2017, red

Nedávné události svědčí o tom, že nic nelze považovat za samozřejmé, dokonce ani naše základní práva. V posledních měsících docházelo v zemích EU i mimo ni ke zneužívání moci, k násilí a útokům na základní lidská práva, což ohrozilo základní evropské hodnoty.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Pulitzerova cena 2017 vybočila ze zajetých kolejí

Úterý, 11. duben 2017, red

Letošní vyhlášení Pulitzerovy ceny vybočilo ze zajetých kolejí poté, co ocenění nedostali američtí novináři, jak bývá zvykem. Prestižní cena v kategorii "explanatory journalism" (vysvětlovací, objasňovací novinařiny) patří tentokrát všem, kteří se podíleli na odhalení tzv. Panamských dokumentů (Panama Papers). Ty zhruba před rokem poukázaly na fakt, že množství politiků ukrývalo peníze v daňových rájích. Podrobnější informace v článku.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

ABU uspořádala velkou konferenci k digitálním technologiím

Pondělí, 20. březen 2017, red

Asijskopacifická vysílací unie (ABU) uspořádala v nedávných dnech významnou akci – digitální sympozium. Účastnilo se více než 1100 lidí z 58 zemí světa a 384 organizací. Sympozium se konalo v malajském městě Kuala Lumpur.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

EJF vyzývá Rusko k zastavení perzekuce novináře Semena

Úterý, 31. leden 2017, red

Evropská novinářská federace (EJF) a Mezinárodní novinářská federace (IFJ) vyzývají k okamžitému ukončení perzekuce ukrajinského novináře Mykoly Semena. Žurnalista je ve vězení kvůli údajnému separatismu a špionáži.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Další rozpravy o médiích ponesou téma česká novinařina v zahraniční perspektivě

Středa, 11. leden 2017, red

Ve čtvrtek 26. 1. 2017 od 17:30 hodin se na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK (v místnosti 215) uskuteční další Rozpravy o českých médiích. Téma se tentokrát jmenuje „Čeští novináři a česká žurnalistika ze zahraniční perspektivy“). Rozpravy se povedou výhradně v angličtině.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Bruselská komunikační agentura hledá posily

Pondělí, 9. leden 2017, red

Jedna z předních bruselských komunikačních agentur hledá dvě nové novinářské posily. Mělo by jít o české novináře na volné noze s velmi dobrou znalostí angličtiny a mateřskou češtinou.

Přidejte komentář! | Celý článek »