Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Diskuse

Diskuse

Zápis z valné hromady Syndikátu novinářů ČR konané dne 16. června 2017

Úterý, 11. červenec 2017, red

Syndikát novinářů ČR uspořádal dne 16. června 2017 další valnou hromadu. Delegáti, mezi které patří mimo jiné zástupci z krajských pobočných spolků, si vyslechli například informace o aktivitách, které prostřednictvím grantů syndikát podpořil. Stranou nezůstala samozřejmě zpráva předsedy Adama Černého nebo shrnutí činnosti etické komise, kterou vede Barbora Osvaldová. Přečtěte si více podrobností.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Varování platformy Svobodu médiím!

Úterý, 9. květen 2017, red

V posledních dnech vyšlo nezvratně najevo, že místopředseda české vlády a předseda politického hnutí ANO používá svá média k dehonestaci svých  politických oponentů. Když k tomu připočteme neustálé útoky části vrcholných politiků proti médiím veřejné služby, nelze než konstatovat, že snaha politické moci ovládnout mediální prostředí v naší zemi pokročila do stádia, kdy ohrožuje samu podstatu demokracie.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Má Evropa, má práva: fotografická soutěž pořádaná skupinou SES v Evropském výboru regionů

Čtvrtek, 27. duben 2017, red

Nedávné události svědčí o tom, že nic nelze považovat za samozřejmé, dokonce ani naše základní práva. V posledních měsících docházelo v zemích EU i mimo ni ke zneužívání moci, k násilí a útokům na základní lidská práva, což ohrozilo základní evropské hodnoty.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Pulitzerova cena 2017 vybočila ze zajetých kolejí

Úterý, 11. duben 2017, red

Letošní vyhlášení Pulitzerovy ceny vybočilo ze zajetých kolejí poté, co ocenění nedostali američtí novináři, jak bývá zvykem. Prestižní cena v kategorii "explanatory journalism" (vysvětlovací, objasňovací novinařiny) patří tentokrát všem, kteří se podíleli na odhalení tzv. Panamských dokumentů (Panama Papers). Ty zhruba před rokem poukázaly na fakt, že množství politiků ukrývalo peníze v daňových rájích. Podrobnější informace v článku.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

ABU uspořádala velkou konferenci k digitálním technologiím

Pondělí, 20. březen 2017, red

Asijskopacifická vysílací unie (ABU) uspořádala v nedávných dnech významnou akci – digitální sympozium. Účastnilo se více než 1100 lidí z 58 zemí světa a 384 organizací. Sympozium se konalo v malajském městě Kuala Lumpur.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

EJF vyzývá Rusko k zastavení perzekuce novináře Semena

Úterý, 31. leden 2017, red

Evropská novinářská federace (EJF) a Mezinárodní novinářská federace (IFJ) vyzývají k okamžitému ukončení perzekuce ukrajinského novináře Mykoly Semena. Žurnalista je ve vězení kvůli údajnému separatismu a špionáži.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Další rozpravy o médiích ponesou téma česká novinařina v zahraniční perspektivě

Středa, 11. leden 2017, red

Ve čtvrtek 26. 1. 2017 od 17:30 hodin se na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK (v místnosti 215) uskuteční další Rozpravy o českých médiích. Téma se tentokrát jmenuje „Čeští novináři a česká žurnalistika ze zahraniční perspektivy“). Rozpravy se povedou výhradně v angličtině.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Bruselská komunikační agentura hledá posily

Pondělí, 9. leden 2017, red

Jedna z předních bruselských komunikačních agentur hledá dvě nové novinářské posily. Mělo by jít o české novináře na volné noze s velmi dobrou znalostí angličtiny a mateřskou češtinou.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Radiožurnál nabízí od ledna nový pořad Lucie Výborné

Středa, 4. leden 2017, red

Od ledna 2017 mají posluchači Radiožurnálu poslouchat ve všední dny vždy od 9:00 do 10:00 hodin nový pořad Host Lucie Výborné. Oblíbená moderátorka, která rozhovory na Radiožurnálu vede od roku 2008, se tak bude moci věnovat výhradně svému vlastnímu pořadu. Zvát si bude i nadále hosty různých profesí a odborníky z nejrůznějších oborů a oblastí.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Indonéská televize Metro inovuje zásadním způsobem technologie vysílání

Úterý, 20. prosinec 2016, red

Indonéská televize Metro, první kanál, který v zemi vysílá nepřetržité zpravodajství, vybral společnost pro stavbu nového digitálního studia. Nové platformy zbuduje firma Ideal Systems. Firma zásadním způsobem inovuje vysílání stanice.

Přidejte komentář! | Celý článek »