Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Články

Psalo se

Změny na Barrandově

Úterý, 6. prosinec 2011, kak

Nové vedení České televize a jeho plánované změny doteď pravidelně zásobily nejen mediální rubriky všech českých médiích. V uplynulém týdnu se objevují také novinky z protilehlého kopce, kde sídlí nejsledovanější televize Nova. Mluví se o výměně šéfa zpravodajství a publicistiky Martina Ondáčka i o velkém propouštění ve zpravodajských redakcích, které vlastní majitel Novy CET21.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Seminář o hudbě v Českém rozhlasu: osvícený dramaturg versus vůle lidu

Čtvrtek, 1. prosinec 2011, Kateřina Kořínková

Rada Českého rozhlasu chce otevřít diskuzi o hudbě vysílané na vlnách Českého rozhlasu. Do karlínského studia ČRo proto dnes pozvala odborníky i laiky na veřejný seminář. Největší emoce vzbudila debata o hudební podobě Radiožurnálu. Zásadní závěry z ní ale nevyplynuly, naopak diskutující do sebe naráželi stále stejnými argumenty.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Komise pro etiku řeší spolupráci brněnského primátora s redaktorkou Blesku

Sobota, 26. listopad 2011, kak

Na svém listopadovém zasedání projednávala Komise pro etiku Syndikátu českých novinářů mimo jiné stížnost na spolupráci brněnského primátora Romana Onderky s brněnskou redaktorkou deníku Blesk. Podle stížnosti redaktorka dostávala dotazy novinářů, které chodily na oficiální emailovou adresu primátora. Primátor i redaktorka to stěžovateli, jehož jméno není ve zprávě Komise uvedeno, vysvětlili tím, že redaktorka pro primátora pracovala jako korektorka jeho odpovědí novinářům.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Psalo se

Nejhezčí noviny vychází v Dánsku

Středa, 23. listopad 2011, red

Cenu pro nejhezčí evropské noviny European Newspaper Award letos získaly deníky z Dánka, Německa, Norska a Švýcarska v kategoriích lokální, regionální či celostátní deník a týdeník. Porota, která rozhodovala už potřinácté, na nich ocenila především přehlednost, seriózní vzhled a práci s obrazovým materiálem.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

V sokolovské knihovně se diskutovalo o současné podobě novin

Pondělí, 21. listopad 2011, Lukáš Pfauser

Lidé se zájmem o nové informace z oblasti novinařiny dorazili první listopadový víkend do sokolovské knihovny na seminář zvaný Zboží prodává obal, noviny, titulky (a fotky). Přednáška, kterou vedl dlouholetý člen Syndikátu novinářů ČR Vladislav Podracký, se zabývala mimo jiné novými trendy při vytváření obsahu tištěných periodik.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Rozhovor

Nikoho ani nenapadne, že by někdo schopný zůstal v regionu

Pondělí, 14. listopad 2011, Kateřina Kořínková

V pátek získala Hana Soukupová, redaktorka českobudějovické redakce Českého rozhlasu, cenu pro nejlepšího regionálního novináře. Přebrala ji z rukou ředitele Nadace Konráda Adenauera, která soutěž už podeváté organizovala. Porotu zaujala svým rozhlasovým dokumentem Davídek, v němž zachytila čtrnáct let života mladé romské rodiny.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Novináři a korupce: kompromisy a žaloby

Neděle, 13. listopad 2011, kak

Přinášet informace o stále dalších korupčních zprávách ničemu neprospívá, míní redaktor Ondřej Kundra z Respektu. Byl jedním ze tří hlavních mluvčích debaty na téma Korupce a média, která se uplynulý pátek konala v Brně u příležitosti předání ceny pro nejlepšího regionálního novináře. Panelové dikuse se zúčastnil také István Léko, šéfredaktor serveru Česká pozice a Karel Randák z Nadace proti korupci.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Regionální novinářské ceny do Českých Budějovic

Neděle, 13. listopad 2011, kak

Cenu pro regionální novináře, kterou už podeváté udělila Nadace Konráda Adenauera, si z Brna letos odvezli Hana Soukupová z českobudějovické redakce Českého rozhlasu a Radek Gális z Českobudějovického deníku. Porota hodnotila téměř sto příspěvků, vítěze vybírala pro dvě kategorie - rozhlas a tisk.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Archiv časopisu Revue pro média

Úterý, 8. listopad 2011, red

Redakce dnes už neexistujícího časopisu přinášející kritickou reflexi médií Revue pro média obnovila svůj archiv. Revue vycházela v letech 2001 až 2005. Jednotlivá vydání byla vždy věnována jednotícímu tématu, které souvisí s médii, například válka, sport anebo veřejná služba. Na projekt Revue pro média navázal časopis Mediální studia, který v minulosti vydával také Syndikát novinářů ČR, dnes jej zaštiťuje Fakulta sociálních věd UK.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Psalo se

Ve zpravodajství ČT jako na sjezdovce

Pátek, 4. listopad 2011, red

Nový šéf zpravodajství ČT Zdeněk Šámal představil v pondělí svým podřízeným první změny. Redaktoři budou rozděleni do čtyř skupin, které nesou barevné rozlišení - redaktoři z černého týmu patří k nejzkušenějším a budou přispívat pouze do Událostí, červený a modrý tým bude připravovat reportáže především pro ČT24. Žlutou skupinu tvoří elévové.

Přidejte komentář! | Celý článek »