Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Články

Zprávy

Německá nadace pořádá pro novináře ze střední a východní Evropy seminář

Středa, 18. červenec 2012, pf

Možnost načerpat nové zkušenosti nejen z mediální oblasti se teď otvírá 14 novinářům do 40 let ze střední a východní Evropy. Saská nadace pro mediální vzdělávání (SSM) pořádá v Lipsku seminář, který se koná od 17. do 28. září. Podmínkou účasti je práce žurnalisty a pokročilá znalost německého jazyka.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Psalo se

Výstava Prezident Václav Havel slavila úspěch

Pondělí, 16. červenec 2012, red

Úspěch oslavili organizátoři výstavy reportážních fotografií zesnulého prezidenta Václava Havla. Od 15. června, kdy byla výstava otevřena pro veřejnost, si fotografie reportérů ČTK přišlo prohlédnout 2808 lidí.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Katedra žurnalistiky v Praze chystá letní školu s tématem online médií

Středa, 11. červenec 2012, red

Se zajímavou možností nejen pro mladé lidi, kteří uvažují o studiu novinařiny, přichází Katedra žurnalistiky FSV UK v Praze. Pod vedením lektorů Miloše Čermáka a Davida Javůrka se rozhodla uspořádat letní školu s tématem internetového zpravodajství. Přihlášování končí 10. září.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Klub fotoreportérů vystavuje část své sbírky v Jindřichově Hradci

Pondělí, 9. červenec 2012, red

Klub fotoreportérů Syndikátu novinářů vystavuje v prostorách bývalé jezuitské koleje v Jindřichově Hradci vybrané archivní snímky, které pořídili zaměstnanci ČTK a dalších tištěných médií. Klubu se povedlo fotografie určené k likvidaci zachránit v době stěhování Syndikátu z pražské Pařížské ulice v roce 2005.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Evropská cena k tématu stárnutí se otevírá českým novinářům

Středa, 4. červenec 2012, Lukáš Pfauser

Čeští žurnalisté dostali možnost usilovat o novinářskou cenu, kterou v rámci Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity vyhlašuje Evropská komise s organizací AGE Platform. Ta sdružuje Evropany nad 50 let věku. Dodat příspěvky lze do soboty 1. září 2012.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zajímavosti

Budoucí novináři mají k dispozici nové číslo časopisu Communication Today

Úterý, 3. červenec 2012, red

Studenty novinařiny obohatilo nové číslo slovenského časopisu Communication Today, který publikuje Fakulta masmediální komunikace na Univerzitě Trnavě. Aktuálně lze zde nalézt například recenzi knihy o zakladateli Applu Stevu Jobsovi.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Etická komise se zabývala případem "zmláceného hocha" z Břeclavi

Středa, 27. červen 2012, red

Komise pro etiku Syndikátu novinářů se zabývala podáním zástupce šéfredaktora Respektu Marka Švehly na servery novinky.cz a iDnes.cz. Novináře k tomuto kroku přiměl způsob, jakým portály informovaly o případu tzv. zmláceného hocha z Břeclavi. Komise redakcím mj. doporučila vycházet v podobných situacích nejen ze dvou, ale i z více zdrojů.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Před rokem zemřela Renata Elhenická

Pondělí, 25. červen 2012, red

Smutnou zprávu si připomíná česká žurnalistika. Uplynul rok, co zemřela novinářka, PR konzultantka a vydavatelka Renata Elhenická, která působila i jako tajemnice Dagmar Havlové.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

V Západních Čechách opět funguje pobočka Syndikátu novinářů

Pátek, 22. červen 2012, Jan Švábek

V západních Čechách byla po více než deseti letech obnovena činnost regionální pobočky Syndikátu novinářů ČR. Syndikát západočeských novinářů byl ustaven v prosinci 2011 a sdružuje na šedesát novinářů v Plzeňském a Karlovarském kraji. Kromě Plzně má své styčné důstojníky také v Karlových Varech a Mariánských Lázních.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Syndikát novinářů: Blesk překročil etické principy

Úterý, 22. květen 2012, red

Komise pro etiku Syndikátu novinářů ČR se už po několikáté zabývala články s rasistickým podtextem. Zvláštní pozornost pak její členové věnovali komentáři uveřejněném v Blesku v polovině května s názvem Dávka pro šejdíře. Tento text podle členů komise překročil hranice etických principů a ve veřejném prohlášení apelují na společenskou odpovědnost vydavatele.

Přidejte komentář! | Celý článek »