Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Články

Zprávy

Zemřel mediální ředitel RF HOBBY Zdeněk Jůzek

Středa, 22. srpen 2012, red

Smutná zpráva přišla z nakladatelství RF HOBBY. V sobotu 18. srpna zemřel jeho mediální ředitel Zdeněk Jůzek, který působil ve funkci od roku 2003, tedy od počátku činnosti společnosti.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Bulharská média ovládá politická manipulace. EU volá po svobodě novinářů

Úterý, 21. srpen 2012, red

Bulharští politici a velké korporace využívají přední sdělovací prostředky v zemi k prosazování svých zájmů. Proti manipulaci obsahů se vyjádřila Evropská komise, která slíbila, že bude tamní mediální prostor pečlivě monitorovat.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Známý novinář z USA Fareed Zakaria smí po plagiátorské aféře zpět do CNN a Time

Pondělí, 20. srpen 2012, red

Přední americký novinář Fareed Zakaria, který zhruba před měsícem čelil plagiátorské aféře, se může vrátit do magazínu Time i na obrazovky stanice CNN. Oba mediální domy celou záležitost prošetřily s tím, že jde o ojedinělé selhání.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Psalo se

Český rozhlas pořádá v zoologické zahradě záslužnou Kavárnu POTMĚ

Pátek, 17. srpen 2012, red

Záslužnou akci pořádá příští víkend v pražské zoologické zahradě spolu s organizací Světluška Český rozhlas a jeho nadační fond. Do areálu přijede Kavárna POTMĚ, kde na děti i dospělé čekají různé soutěže, ve kterých půjde o to používat všechny smysly kromě zraku. Není to přitom první taková iniciativa.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Psalo se

ČT obměňuje šest zahraničních zpravodajů

Pondělí, 13. srpen 2012, red

Ve zpravodajství České televize se mění zahraniční korespondenti. Jak v uplynulých dnech uvedla tisková mluvčí veřejnoprávního média Michaela Fričová, instituce je obmění kvůli vypršení standardního období čtyř let nebo osobním důvodům.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Na internetu je volně dostupná kniha Srpnová povodeň 2002 po deseti letech

Středa, 1. srpen 2012, Miroslav Sígl

Na internetu je volně k dispozici nová kniha Srpnová povodeň po deseti letech, kterou se spoluautory sepsal Miroslav Sígl. Pro čtení i prohlížení četných ilustrací není třeba žádné čtecí zařízení, text knihy se obrací automaticky.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Evropské instituce otevírají dveře mladým novinářům

Pondělí, 30. červenec 2012, red

Dozvědět se zajímavé informace nejen o evropské žurnalistice mohou mladí novináři ve věku od 18 do 30 let. Přihlášky do výběrového řízení na seminář Evropské dny médií pro mladé novináře, který v polovině října pořádá Evropský parlament a European Youth Press, se přijímají už jen do 1. srpna.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Regionální novináři dostali šanci soutěžit o notebooky. Stačí zaslat zajímavý mediální text

Středa, 25. červenec 2012, red

Zajímavá témata z regionů uveřejněná v tisku, rozhlase, televizi nebo na internetu hledá Konrad-Adenauer-Stiftung, časopis Respekt, Zastoupení Evropské komise v ČR, Informační kancelář Evropského parlamentu a Katedra mediálních studií a žurnalistiky Masarykovy univerzity. Autoři se s texty mohou ucházet o Regionální novinářskou cenu, kterou uvedené instituce zaštiťují.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Vyhrajte evropskou cenu za článek o zdraví, vyzývá české novináře Evropská komise

Pondělí, 23. červenec 2012, red

Novináři, jejichž náplň práce tvoří témata z oblasti zdraví, zdravotnictví a práv pacientů, se mohou ucházet o novinářskou cenu EU. Její čtvrtý ročník vyhlásila v uplynulých dnech Evropská komise. Přihlásit se lze letos do 31. července. Podmínkou je mimo jiné věk nad 18 let a aktivní vykonávání žurnalistické profese.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Vyšla nová Hošťálkova kniha Vítr se vrací

Pátek, 20. červenec 2012, Bohumil Hlaváček

Brněnský publicista a editor Antonín Hošťálek (1950) obohatil knižní trh pozoruhodnou novinkou. Kniha, kterou vydalo nakladatelství Moravskoslezský kruh, nese název Vítr se vrací. Jak prozrazuje její podtitul Hovory se Zdeňkem Gábou, nabízí čtenáři příležitost se seznámit se zajímavou osobností, třiasedmdesátiletým básníkem, prozaikem a vědcem, který pochází ze Zlína a žije v Šumperku.

Přidejte komentář! | Celý článek »