Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Články

Zprávy

"Zastaňme se novinářů" vyzývá Evropská federace

Středa, 19. říjen 2011, red

Už popáté vyhlásila Evropská federace novinářů kampaň na podporu žurnalistiky s názvem "Stand Up for Journalism". V letošním roce chce upozornit na nejisté pracovní podmínky volných novinářů, kteří se s nástupem krize a škrty v mediálních organizacích stali nejzranitelnějšími. Právě volní novináři dnes podle federace nejvíce potřebují podporu ze strany svých kolegů i odborů.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Psalo se

Chová se nový vlastník časopisů Týden a Instinkt neeticky?

Neděle, 16. říjen 2011, Kateřina Kořínková

Barbora Bělíková, výkonná ředitelka Asociace PR agentur kritizuje na stránkách magazínu Media a Marketing prodej časopisů Týden a Instinkt. Tituly od vydavatele Sebastiana Pawlowského koupil Jaromír Soukup, majitel mediální agentury. Podle Bělíkové je vlastnictví časopiseckých titulů společně s agenturou, která se snaží do médií prosadit své klienty, bezprecedentní.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Komentář

Události ve výkladní skříni

Středa, 12. říjen 2011, Kateřina Kořínková

Nový ředitel České televize Petr Dvořák po svém zvolení pravidelně plní stránky novin. Na Aktuálně.cz dokonce vytvořili celou rubriku s názvem Zemětřesení v ČT. Možná až přehnaný titulek ale není vůbec od věci. Všem, kteří se zajímají o mediální realitu v Česku, je jasné, že na Kavčích horách se právě teď rozdávají karty a že noví lidé mají dlouhou dobu nevídaný prostor veřejnoprávní stanici předělat.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Ocenění pro rozhlasové tvůrce

Úterý, 11. říjen 2011, red

Asociace rozhlasových organizací (ARO) dnes na zahajovacím večeru 28. ročníku mezinárodní přehlídky rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio rozdávala ocenění. Do Síně Slávy vstoupily rozhlasové legendy. Literát a režisér Českého rozhlasu Brno Antonín Přidal a dva letos zesnulí autoři, novinář a publicista Jiří Ješ a novinář a politik Jiří Dienstbier.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Účastnice kurzu Volná novinářka, redakce a rodina v ČT

Úterý, 11. říjen 2011, red

Nakladatelství Šuplík Andrey Sasínové, která navštěvovala kurzy projektu Volná novinářka, redakce a rodina, se stalo námětem reportáže pořadu Týden v regionech.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Texty z konference

Středa, 5. říjen 2011, red

Dva z příspěvků, které zazněly na konferenci "Česká novinářka" pořádané občanským sdružením Hermés a Syndikátem novinářům ČR, vám poskytujeme ke stažení. Místopředsedkyně Syndikátu novinářů ČR Jana Holoubková ve svém textu zhodnotila projekt Volná novinářka, redakce a rodina, který vzbudil nečekaný ohlas. Novinářka Lída Rakušanová popsala svoje zkušenosti s prací na volné noze.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Psalo se

Trh s tiskem v pohybu

Středa, 5. říjen 2011, red

Prodej titulů Týden a Instikt je součástí vlny změn ve vlastnictví českých časopisů. Ve své analýze uveřejněné na Mediaguru.cz popisuje Martina Vojtěchovská, k jakým vlastnickým přelivům v letošním roce došlo, a tvrdí, že lze očekávat další.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Konference "Česká novinářka" - praktické rady i příběhy z historie žurnalistiky

Pátek, 30. září 2011, kak

Ve čtvrtek 29. září se uskutečnila konference "Česká novinářka", kterou uspořádalo občanské sdružení Hermés, Syndikát novinářů ČR a Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Devatenáct přednášejících účastníky seznámilo se svými praktickými zkušenostmi či s teoretickými poznatky o historii médií a jejich obsahu.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Novinářská cena EU - Společně proti diskriminaci!

Čtvrtek, 29. září 2011, kak

Už po osmé vyhlásila Evropská komise soutěž pro novináře EU Journalist Award - Společně proti diskriminaci! Komise tak chce ocenit novináře, kteří přispívají k tomu, aby veřejnost lépe porozuměla hodnotě a výhodám rozmanitosti a boje proti diskriminaci v celé Evropské unii.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Nový týdeník v jižních Čechách

Neděle, 25. září 2011, red

Na konci září se v trafikách na Českobudějovicku objevil nový titul s názvem Týdeník Budějovicko. Vydává jej společnost Jihočeské týdeníky, která se stará i o jeho distribuci.

Přidejte komentář! | Celý článek »