Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Články

Zprávy

V Turecku začal soud s novináři z opozičního deníku Cumhuriyet

Úterý, 25. červenec 2017, red

V Istanbulu započal v pondělí soud se skoro dvaceti novináři a šéfy tureckého opozičního deníku Cumhuriyet. Obžaloba je viní z podpory terorismu a požaduje pro ně dlouholeté tresty odnětí svobody. Členům vedení deníku hrozí až 43 let vězení. Proti procesu, který opozice a organizace Reportéři bez hranic (RSF) považuje za politicky motivovaný, před budovou soudu demonstrovalo několik stovek lidí.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Česká televize natáčí Defenestraci s Karlem Dobrým.

Pondělí, 24. červenec 2017, red

Je 23. května 1618 a zástupci české evangelické šlechty napadli a z hradních oken vyhodili dva nejvýraznější představitele králova úřadu. Vypuklo stavovské povstání, tvář Evropy se změnila. Příběh jednoho z nejdůležitějších okamžiků naší historie začala Česká televize natáčet právě v těchto dnech. Snímek Defenestrace vzniká ke čtyřsetletému výročí třicetileté války v mezinárodní koprodukci s prestižní stanicí ARTE a rakouskou ORF. Filmu se ujal dvounásobný držitel Českého lva, režisér Zdeněk Jiráský a scenárista Pavel Kosatík. Hlavní role připadla Karlu Dobrému.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Zemřel dlouholetý vážený člen IPI McGee

Pátek, 21. červenec 2017, red

Americký filantrop, mediální expert a dlouholetý člen Mezinárodního tiskového institutu (IPI) John Frampton McGee zemřel 23. června 2017 ve věku 94 let. McGee byl velkým podporovatelem vzdělávání novinářů a zasloužil se o podporu nezávislého tisku v oblasti jižní Afriky a jihovýchodní Asie.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Polská novinářka Bawoleková čelí četným výhružkám

Čtvrtek, 20. červenec 2017, red

Polská novinářka Dorota Bawoleková, která pracuje pro soukromou televizní stanici Polsat TV, čelí stovkám výhružek na sociálních sítích. Stalo se na základě toho, že na tiskové konferenci Evropské komise položila otázku týkající se stavu demokracie Polsku.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Ruská policie šikanuje novináře Batmanova

Úterý, 18. červenec 2017, red

Moderátor ruské stanice NGO TV Alexander Batmanov je ve vazbě kvůli podezření z krádeže v obchodě s potravinami. Podle jeho kolegů se ale jedná o policejní šikanu.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Přihlaste se na Česko-německou novinářskou cenu! Čas je do konce července

Pondělí, 17. červenec 2017, red

Cenu vypisuje Česko-německý fond budoucnosti ve spolupráci se Syndikátem novinářů ČR a Německým svazem novinářů (DJV). Udělením ceny chtějí pořadatelé ocenit novinářky a novináře, kteří jdou proti trendu rychlého, povrchního zpravodajství a přispívají tak k prohloubení vzájemného porozumění.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Český rozhlas přivede do Českého Krumlova folkovou hudbu s novodobou energií

Čtvrtek, 13. červenec 2017, red

Ve dnech 19. – 22. července se v prostorách Zámecké jízdárny v Českém Krumlově uskuteční 38. Euroradio Folk Festival. Přes dvacet kapel z různých koutů Evropy a jedna z Jižní Koreje představí, jak lze moderním přístupem aktualizovat pestrou tradiční hudbu.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Německá vládla odmítla akreditovat 32 novinářů na summit G20

Středa, 12. červenec 2017, red

Německá vláda odmítla na nedávný summit G20 v Hamburku akreditovat nejméně 32 novinářů, upozornil server Evropské novinářské federace (EJF). Důvodem byla údajná bezpečnostní hrozba, kterou odmítnutí žurnalisté představovali. Mluvčí německé vlády Steffen Seibert vyjmutí z akreditací potvrdil, avšak neuvedl žádný důvod. 

Přidejte komentář! | Celý článek »

Diskuse

Zápis z valné hromady Syndikátu novinářů ČR konané dne 16. června 2017

Úterý, 11. červenec 2017, red

Syndikát novinářů ČR uspořádal dne 16. června 2017 další valnou hromadu. Delegáti, mezi které patří mimo jiné zástupci z krajských pobočných spolků, si vyslechli například informace o aktivitách, které prostřednictvím grantů syndikát podpořil. Stranou nezůstala samozřejmě zpráva předsedy Adama Černého nebo shrnutí činnosti etické komise, kterou vede Barbora Osvaldová. Přečtěte si více podrobností.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Německý parlament přijal kontroverzní zákon omezující nenávistné projevy na internetu

Pondělí, 10. červenec 2017, red

Kontroverzní zákon týkající se omezení projevů nenávisti na sociálních sítích přijal v uplynulé době německý parlament. Znepokojení nad krokem německých zákonodárců vyjádřila Evropská novinářská federace (EJF), podle které se krok povede k zavedení cenzury a omezení svobody slova.

Přidejte komentář! | Celý článek »