Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Články

Zprávy

CPJ: Úřady v Somálsku zakázaly deník Waaberi

Pondělí, 25. červen 2018, red

Mezinárodní výbor na ochranu novinářů (CPJ) odsoudil kroky somálských úřadů, které zakázaly soukromý deník Waaberi. Důvodem rozhodnutí soudu byly údajně chyby v registraci listu.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Europarlament potvrdil lepší ochranu práv vydavatelů na internetu

Pátek, 22. červen 2018, red

Návrh směrnice o autorském právu, který kromě jiného poskytuje vydavatelům právo na spravedlivý podíl z využití jejich autorských děl internetovými firmami jako Google nebo Facebook, prošel výborem pro právní záležitosti Evropského parlamentu.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Organizace hájící svobodu tisku zaslaly otevřený dopis prezidentu Turecka

Čtvrtek, 21. červen 2018, red

Sedmnáct mezinárodních organizací hájících svobodu tisku a novináře zaslalo společný otevřený dopis tureckému prezidentovi Erdoganovi. Požadují v něm, aby země dbala na nezávislost novinářů a podporovala související svobodu tisku.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

V Londýně se uskutečnila konference Českého rozhlasu a BBC

Středa, 20. červen 2018, red

Na význam veřejnoprávních médií se zaměřila konference s titulem Truth & Power, kterou uspořádal Český rozhlas společně s BBC. Stěžejním tématem diskuzí odborníků z význačných evropských mediálních institucí byla budoucnost veřejnoprávních médií. Konference se také zabývala digitalizací rozhlasového vysílání.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

CPJ udělí ceny svobody tisku letos v listopadu. Víme, kdo je dostane

Úterý, 19. červen 2018, red

Mezinárodní výbor na ochranu novinářů (CPJ) zveřejnil datum vyhlášení každoroční Mezinárodní ceny svobody tisku. Významné ocenění zamíří tentokrát do Venezuely, Vietnamu, Súdánu nebo na Ukrajinu. Přečtěte si, kdo všechno se listopadové akce účastní.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Policie objevila zmizelého novináře Cvetkoviće. Je v pořádku. Srbové okolnosti tají

Pondělí, 18. červen 2018, red

Místní úřady našly srbského novináře Stefana Cvetkoviće, který zmizel v noci ze 13. na 14. června. Podrobnosti o okolnostech případu zatím nejsou známé. Informaci přinesla Evropská novinářská federace (EFJ).  

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Vydavatelé tisku podporují článek 11 o vydavatelských právech v návrhu evropské směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu

Pátek, 15. červen 2018, red

Evropské vydavatelské asociace EMMA a ENPA vyzývají poslance všech politických skupin Evropského parlamentu, aby podpořili jak ve Výboru pro právní záležitosti JURI v příštím týdnu, tak i později při plenárním hlasování o návrhu směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu článek 11 o právech vydavatelů ve znění posledního návrhu evropského předsednictví a podle kompromisního návrhu zpravodaje, kterým je německý europoslanec Axel Voss.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Řekové odmítli Maltě vydat Rusku z kauzy zavražděné novinářky

Čtvrtek, 14. červen 2018, red

Řecký nejvyšší soud odmítl žádost Malty o vydání Rusky Marije Jefimovové. Ta byla jedním ze zdrojů loni zavražděné maltské novinářky Daphne Caruanové Galiziové, která psala o organizovaném zločinu i o podezřeních z nekalé činnosti vysoce postavených osobností, včetně lidí blízkých maltskému premiérovi Josephu Muscatovi. Důvody pro vydání Jefimovové řecká justice označila za nedostatečné.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Seznam.cz chce z Expres FM a Classic vytvořit celoplošná rohlasové kanály

Středa, 13. červen 2018, red

Internetová společnost Seznam.cz chce z nedávno koupených regionálních rádií Expres FM a Classic Praha vytvořit celoplošné kanály. Hodlá k tomu využít internet i případnou digitalizaci. Místopředseda představenstva Pavel Zima uvedené plány odhalil na tiskové konferenci.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Stanovisko EJF z dvoudenního valného shromáždění

Úterý, 12. červen 2018, red

Evropská novinářská federace (EFJ) uspořádala na začátku června dvoudenní valné shromáždění, na kterém přijala několik rezolucí a závěrů. Dokument, který teď zveřejnila organizace na internetových stránkách, se zabývá mimo jiné falešnými zprávami. Na webových  stránkách Mediažurnálu přinášíme překlad vybraných částí.

Přidejte komentář! | Celý článek »