Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Články

Zprávy

Zemřel známý liberecký novinář Luboš Příhoda

Pondělí, 22. říjen 2018, red

Ve věku 84 let zemřel 16. října známý liberecký novinář Luboš Příhoda, který byl v letech 1990 až 2014 členem Řídicího výboru Syndikátu novinářů ČR. Luboš Příhoda se chvalně zapsal také coby držitel ceny Local Press Awards v kategorii místní historie a kultura za publicistickou stať Rok 1969 v Liberci. Profesně za sebou zanechal coby novinář výraznou stopu. Přečtěte si celý profesní medailonek zesnulého libereckého novináře.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Koncert Českého rozhlasu s největšími hity století rozezní v neděli 28. října Staroměstské náměstí

Pátek, 19. říjen 2018, red

Český rozhlas zve u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky na koncert největších hitů století v podání předních českých interpretů, jakými jsou Karel Gott, Marta Kubišová nebo Lucie Bílá. Koncert se uskuteční v neděli 28. října od 14 hodin na Staroměstském náměstí a vstup je zcela zdarma.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Británie chystá protiteroristickou legislativu, která může ohrozit svobodu tisku

Čtvrtek, 18. říjen 2018, red

Velká Británie připravuje protiteroristický zákon, který může mít podle Evropské novinářské federace (EFJ) dopad na oblast svobody tisku. Stejný názor má i britské odborové sdružení novinářů a lidskoprávní organizace.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

IPI odsoudil kroky jihokorejské vlády vůči novináři Kim Myung-sungovi

Středa, 17. říjen 2018, red

Mezinárodní tiskový institut (IPI) odsoudil jihokorejskou vládu za to, že vyškrtla redaktora Kim Myunga-sunga ze seznamu novinářů, kteří měli akreditaci na setkání čelních představitelů země ve vesnici Panmunjom nacházející se na hranicích se Severní Koreou.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

EFJ si připomněla rok od vraždy maltské novinářky Galiziaové

Úterý, 16. říjen 2018, red

Evropská novinářská federace (EFJ) si připomněla rok o úmrtí maltské novinářky Daphne Caruana Galiziaové. Reportérku, která pracovala na investigativních kauzách, usmrtila bomba nastražená v jejím voze.  

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Rozpravy o českých médiích se budou věnovat tentokrát o úniku informací do sdělovacích prostředků

Pondělí, 15. říjen 2018, red

Ve čtvrtek 18. října 2018 od 17:00 hodin se na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK (v místnosti 215) uskuteční další díl z cyklu Rozpravy o českých médiích. Tématem tentokrát bude únik informací do sdělovacích prostředků.  

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Turecko má údajně důkaz o vraždě saúdskoarabského novináře Chášakdžího

Pátek, 12. říjen 2018, red

Turecko má k dispozici audiozáznam, který dokazuje, že saúdskoarabský opoziční novinář Džamál Chášakdží byl na konzulátu Saúdské Arábie v Istanbulu zavražděn. Napsal to americký list The Washington Post, pro nějž Chášakdží psal. Nezvěstný je od své návštěvy konzulátu 2. října.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Česká televize uvede ke sto letům republiky dvoudílný film o Aloisi Rašínovi s Ondřejem Vetchým

Čtvrtek, 11. říjen 2018, red

Česká televize natočila ke stému výročí vzniku Československa dvoudílný film Rašín, snímek o konci Rakousko-Uherska, vzniku samostatného státu a jeho hrdinech Aloisi Rašínovi a Karlu Kramářovi, kteří neprávem zůstali ve stínu Masaryka a Beneše. Ve filmu režiséra Jiřího Svobody se v hlavních rolích objeví Ondřej Vetchý a Miroslav Donutil. První díl uvede Česká televize na ČT1 v neděli 14. října ve 20.15 hod., druhý díl pak následující neděli, 21. října ve stejném čase.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

IPI: Soud v Barmě poslal na sedm let do vězení dva novináře

Středa, 10. říjen 2018, red

Mezinárodní tiskový institut (IPI) odsoudil v uplynulých dnech kroky barmských úřadů a soudů, které poslaly na sedm do vězení dva novináře z agentury Reuters. Představitelé IPI požadují jejich okamžité propuštění.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Vyšel třetí letošní Mediažurnál. Přečtěte si kvalitní analýzy a nadčasové texty!

Úterý, 9. říjen 2018, red

Třetí letošní číslo čtvrtletníku Mediažurnál obdrželi v uplynulých dnech členové Syndikátu novinářů ČR. Zaujme tradičně řada zajímavých a nadčasových témat z oblasti sdělovacích prostředků, rozhovory, karikatury a stránky věnované práci fotoreportérů. Novinkou se stal historický exkurz experta Úřadu pro studium totalitních režimů.

Přidejte komentář! | Celý článek »