Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Články

Zprávy

Významnou fotografickou cenu Alfreda Frieda získal Cletus Nelson Nwadike

Čtvrtek, 21. září 2017, red

Mezinárodní tiskový institut (IPI) gratuloval švédsko-nigerijskému fotografovi Cletusu Nelsonovi Nwadikeovi k získání fotografické ceny Alfreda Frieda za rok 2017. Významné ocenění se uděluje s poselstvím rozšiřovat důležitost hodnoty míru.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

EJF podala podnět Radě Evropy kvůli jednání pravicových extrémistů vůči listu Novosti

Středa, 20. září 2017, red

Evropská novinářská federace (EJF) podala podnět k Radě Evropy, který se týká důsledků chorvatských protestů pravicových extrémistů. Ti během svého shromáždění zapalovali kopie stránek deníku Novosti.  

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Rádio Retro zavzpomínalo na Tomáše Garrigua Masaryka

Úterý, 19. září 2017, red

Český rozhlas uvedl u příležitosti 80. výročí úmrtí prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka tematický stream Rádia Retro „Loučení s Masarykem“. Program dále nabídl nejen nahrávky s hlasem prezidenta Masaryka, ale také unikátní mnohahodinové záběry reportáží z jeho pohřbu 21. září 1937.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Novináři srbského listu Magločistač čelí výhružkám kvůli článku o starostovi

Pondělí, 18. září 2017, red

Novináři, kteří pracují pro srbský zpravodajský portál Magločistač, čelí od začátku září četným výhružkám. Ty přišly ve spojitosti s článkem o starostovi města Subotica.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

CPJ vyzval indické úřady, aby propustily volného fotografa Yousufa

Čtvrtek, 14. září 2017, red

Mezinárodní výbor na ochranu novinářů (CPJ) ostře vyzval indické úřady, aby propustily volného fotografa Kamrana Yousufa z vězení. Yousuf pracoval v regionu Kašmír, kde byl předvolán. V cele je od 4. září, aniž by si vyslechl obvinění.  

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Rádio Retro zavzpomíná na Tomáše Garrigua Masaryka

Středa, 13. září 2017, red

Český rozhlas uvede u příležitosti 80. výročí úmrtí prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka tematický stream Rádia Retro „Loučení s Masarykem“, který začíná 14. září přesně ve 3 hodiny a 29 minut ráno oficiální zprávou ve čtyřech jazycích. Program dále nabídne nejen nahrávky s hlasem prezidenta Masaryka, ale také unikátní mnohahodinové záběry reportáží z jeho pohřbu 21. září 1937.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

EJF vítá propuštění dvou novinářů z Ruska a Ázerbájdžánu

Pondělí, 11. září 2017, red

Evropská novinářská federace (EJF) uvítala propuštění ázerbájdžánského novináře Mehmana Aliyeva a ruského žurnalisty Alexandera Lapshina. Druhému jmenovanému udělili generální pardon sám prezident Ilham Aliyev. Více podrobností v článku.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Na půdě Evropského parlamentu se konala diskuse k falešných zprávách

Pátek, 8. září 2017, red

Diskusi na téma falešných zpráv měl na programu diskuse v uplynulých dnech Evropský parlament. Podle Evropské novinářské federace (EJF), která zprávu přinesla, jsou takové zprávy efektivním nástrojem mediální manipulace.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Úřad městské části Brno-střed má nominaci v projektu Otevřeno x zavřeno 2017

Středa, 6. září 2017, red

Soutěž Otevřeno x Zavřeno už patnáct let hodnotí otevřenost úřadů a dalších institucí veřejné správy. Úřad městské části Brno-střed letos získal pozitivní nominaci v kategorii Otevřeno - Přístup k informacím a od 1. do 15. září může široká veřejnost hlasovat a podpořit naši nominaci.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Český rozhlas a Rozhlas a televízie Slovenska posílí spolupráci

Pondělí, 4. září 2017, red

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral a nově zvolený generální ředitel Rozhlasu a televízie Slovenska Jaroslav Rezník dnes podepsali společné prohlášení o prohlubování dosavadní spolupráce obou institucí.

Přidejte komentář! | Celý článek »