Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Články

Zprávy

V Berlíně bude konat zajímavý seminář o nezávislé novinařině

Čtvrtek, 23. listopad 2017, red

Evropské centrum pro podporu nezávislé novinařiny pořádá 8. prosince zajímavý seminář, který se bude věnovat tématu svobody tisku. Akce se bude konat v Berlíně za přítomnosti žurnalistů tureckého původu.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Na Slovensku se chystá prodej televize Markízy a listu Nový Čas

Středa, 22. listopad 2017, red

Mezinárodní tiskový institut (IPI) informoval o možných změnách ve vlastnictví médií na Slovensku. Hovoří se o prodeji bulvárního deníku Nový Čas i soukromé televize televizní stanice Markíza. Zájem projevují podle předběžných zpráv slovenští oligarchové i čínští investoři.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Singapur o rok pozdržel rozjezd digitálního vysílání

Úterý, 21. listopad 2017, red

Singapurské domácnosti mohou až do konce roku 2018 počkat s přechodem z analogového na digitální vysílání. Původně se měla změna uskutečnit ke konci roku 2017. Více informací naleznete v článku.

 

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

CPJ rozdal významné ceny za podporu tiskové svobody

Čtvrtek, 16. listopad 2017, red

Mezinárodní výbor na ochranu novinářů (CPJ) rozdal Mezinárodní cenu za svobodu tisku. Významné ocenění si odnesli žurnalisté a žurnalistky z Kamerunu, Mexika, Jemenu a Thajska. Přečtěte si, o koho přesně šlo.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Dvě ze sedmi Česko-německých novinářských cen za rok 2017 míří do Českého rozhlasu

Úterý, 14. listopad 2017, red

Tři nejlepší příspěvky jak v českém, tak německém jazyce nominovala porota Česko-německé novinářské ceny za rok 2017 v kategoriích text, audio a multimédia. Slavnostní vyhlášení, které se uskutečnilo v pátek večer v Norimberku, ovládly hned dva projekty Českého rozhlasu – Yusra plave o život a Tajemný kořistní fond. 


Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Český rozhlas projekt Ježíškova vnoučata

Pondělí, 13. listopad 2017, red

Český rozhlas zahájil projekt Ježíškova vnoučata. Na internetové stránce www.jeziskovavnoucata.cz je volně přístupná databáze dárků a přání 2 200 opuštěných seniorů. Potenciální dárci se mohou okamžitě registrovat a začít jednotlivá přání plnit.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Unie vydavatelů: Celková čtenost tisku se ve 2. a 3. čtvrtletí 2017 nezměnila

Pátek, 10. listopad 2017, red

Ukazují to výsledky výzkumu čtenosti periodického tisku MEDIA PROJEKT, které byly předány ve čtvrtek 9. listopadu 2017 zadavatelům výzkumu. Celkový zásah tisku ve čtenářské populaci 12 až 79 let zůstává i nadále těsně pod hranicí 90 %, což znamená, že tisk neoslovuje pouze 1/10 obyvatel České republiky a čtenost tisku jako celku je dlouhodobě stabilní.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Rozpravy o českých médiích přijdou tentokrát s tématem bulváru

Čtvrtek, 9. listopad 2017, red

Ve čtvrtek 23. 11. 2017 od 17:30 hodin se na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK (místnost 215) konají další Rozpravy o českých médiích. Tématem bude tentokrát „Tajemství úspěchu bulváru“. V diskusi budou účastnicí i přednášející hledat odpovědi mimo jiné na otázku, proč jsou bulvární novináři tak úspěšní.  

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Britský The Guardian dosáhl půl milionu předplatitelů

Středa, 8. listopad 2017, red

List The Guardian a jeho internetová doména si připsal významný milník – 500 tisíc pravidelných předplatitelů. Dalších 300 lidí loni podpořilo médium jednorázovým způsobem. Za poslední rok pak získal The Guardian podporu kolem 800 tisíc lidí.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Zmizel venezuelský fotograf Jesús Medina Ezaine

Úterý, 7. listopad 2017, red

Mezinárodní výbor na ochranu novinářů (CPJ) vyzval venezuelské úřady, aby začaly nezávisle a transparentně vyšetřovat zmizení volného fotografa Jesúse Medina Ezaineho. O známém pracovníkovi internetového zpravodajského serveru Dólar Today nejsou zprávy od 4. listopadu.  

Přidejte komentář! | Celý článek »