Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Články

Zprávy

Výzva slovenským státním orgánům a justici u příležitosti prvního výročí vraždy Jána Kuciaka

Středa, 20. únor 2019, red


Všechny níže podepsané organizace hájící svobodu médií, které reprezentují tisíce novinářů a obhájců lidských práv v Evropě, naléhavě vyzývají slovenské úřady, aby bezodkladně vyšetřili, kdo je ve státě odpovědný za selhání, kvůli němuž se nepodařilo zabránit vraždě Jána Kuciaka.

Ve čtvrtek 21. února 2019 to bude rok, co byl na Slovensku zavražděn Ján Kuciaka a jeho snoubenka Martina Kušnírová. Ján Kuciak se zabýval přeshraniční korupcí a vazbami mezi mocnými lidmi a nejrůznějšími mafiánskými sítěmi.

 

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Klub leteckých novinářů ČR vyhlásil nejlepší letecké sportovce za rok 2018.

Pondělí, 18. únor 2019, HaM

Králem vzduchu se stal Martin Šonka, účastník prestižního seriálu mistrovství světa Red Bull Air Race, mistr světa v kategorii, která je specifickou leteckou disciplínou a je přirovnávána k automobilové Formuli 1. Martin Šonka se také pravidelně zúčastňuje mistrovských soutěží v letecké akrobacii v nejvyšší kategorii „unlimited“ a je trojnásobným mistrem Evropy ve „free style“.

 

 Na snímku ze slavnostního večera v pražském Image Theatre zleva: Adam Černý, předseda Syndikátu novinářů ČR, františek Kučera, předseda Klubu leteckých novinářů ČR, Josef Šonka, Petr Františ, Ivan Krákora a nejlepší letecký sportovec za rok 2018 Martin Šonka. Foto Petr Kolmann

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Syndikát novinářů Zlínského kraje uspořádal již 24. ročník turnaje v malé kopané. Ve finále Press cupu novináři podlehli hasičům.

Pondělí, 18. únor 2019, Jan Čada

Hasiči vyhráli po zásluze, stříbro žurnalistů z Press cupu ale hřeje. Pěkně sytá porce 26 utkání hraných na 11 minut a 11 vteřin. Do 24. ročníku nastoupilo 9 týmů. Celkové prvenství Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, druhé místo novinářského týmu, třetí pro Sportovní klub Policie České republiky. Místo konání – zlínská Sportovní hala Euronics. To jsou základní fakta nejstaršího fotbalového halového turnaje ve Zlínském kraji, který tradičně pořádá Syndikát novinářů Zlínského kraje.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Další útok na svobodu tisku, na Filipínách vyvolalo protesty zatčení novinářky, kterou časopis Time ocenil jako strážkyni pravdy.

Pátek, 15. únor 2019, HaM

V hlavním městě Filipín Manile se demonstruje za svobodu tisku kvůli středečnímu zatčení mezinárodně oceňované novinářky Marie Ressaové, kterou úřady obvinily z šíření pomluvy publikované na jejím internetovém serveru Rappler. Sama Ressaová i její domácí a zahraniční profesní kolegové to považují za pokus vlády prezidenta Duterteho zastrašit a umlčet na Filipínách kritické hlasy.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Největší čeští slídilové za rok 2018 vyhlášeni. Mimo anticen předána i pozitivní cena Edwarda Snowdena.

Čtvrtek, 14. únor 2019, HaM

Ve čtrnáctém ročníku Cen Velkého bratra (Big Brother Awards), tedy antiocenění největších slídilů, které vyhlašuje společnost Iuridicum Remedium, se ve čtyřech kategoriích umístili: Facebook, Finanční správa ČR, společnost iRobot a Petr Stuchlík.

Jedinou pozitivní cenu Edwarda Snowdena získala spotřebitelská organizace BEUC.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

V Česku byl založen národní výbor Mezinárodního tiskového institutu (CZ IPI)

Čtvrtek, 14. únor 2019, red

V České republice byla založena národní pobočka Mezinárodního tiskového institutu (International Press Institute – IPI), globální organizace sdružující především vedoucí pracovníky médií a přední novináře a komentátory. 

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Ceny pro novináře-hrdiny a průkopníky v oblasti médií 2019

Úterý, 12. únor 2019, HaM

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Ve stínu násilí: novináři pracovníci médií zabití v roce 2018

Pátek, 8. únor 2019, HaM

Mezinárodní federace novinářů (IFJ) zveřejnila neradostnou bilanci novinářů a pracovníků médií, kteří v roce 2018 zaplatili v souvislosti se svou profesí vlastním životem.

Přidejte komentář! | Celý článek »

Rozhovor

Agenturní zpravodaj ve stopách T. G. Masaryka

Středa, 6. únor 2019, š.iva

Člen ostravského vedení SN a zpravodaj ČTK David Moravec pořídil loni během cesty po Kanadě snímky, v nichž zachytil národní parky Banff a Jasper a také rezervaci na ostrově Vancouver Island. Právě tato místa navštívil před 100 lety tehdy ještě budoucí první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk, když cestoval z kanadského Vancouveru do USA dojednat podmínky vzniku samostatného československého státu. Fotografie byly v lednu vystaveny v ostravském Klubu Atlantik a dále zamíří k divákům na Opavsko. Povoláním zpravodaje a duší cestovatele Davida Moravce jsme při příležitosti jeho výstavy vyzpovídali…

 

Přidejte komentář! | Celý článek »

Zprávy

Odešla osobnost české fotožurnalistiky

Středa, 6. únor 2019, marina.hofmanova

Doktorka Alena Lábová, PhD., která umřela v úterý pátého února, patřila k lidem, kteří žili fotografií. Měla hluboké znalosti historie fotožurnalismu u nás i ve světě, ale neuzavírala se ani novým médiím a použití vizuální komunikace v jedenadvacátém století. 

Přidejte komentář! | Celý článek »